• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  3 důvody, proč nedopadne Galaxy Note 8 stejně jako jeho vybuchující předchůdce Note 7

  Do představení nového Galaxy Note 8 nám zbývá necelý týden a my už samou natěšeností nemůžeme ani dospat. Naše nadšení však nejspíš všichni fanoušci jihokorejské značky nesdílí a někteří se dokonce bojí opakujícího se scénáře z minulého roku. Přesně pro ty jsme dnes připravili článek, který jejich obavy snad nadobro vyvrátí. Ve třech bodech vám totiž představíme základní kameny úspěchu, které zajistí, že se tentokrát vybuchujících telefonů nedočkáme.

  Nový osmifázový bezpečnostní test baterií

  Fiasko z předchozího roku Samsung donutilo vymyslet daleko propracovanější systém kontroly baterií. Ten se nyní skládá z osmo bodů, které komplexně prověří jak krátkodobé, tak dlouhodobé vlastností a bezpečnost provozu.

  Test zahrnuje mimo jiné fyzickou prohlídku odborníky, různé rentgeny, cykly nabíjení a vybíjení, neočekávané detekce změn napětí v telefonu a podobné záležitosti. Zajímat by vás však mohl i zrychlený test baterie, který by měl simulovat její chování po dvou týdnech, i když je proveden v rozmezí několika málo dnů.

  Podle samotného Samsungu je prakticky nemožné, aby se přes takto propracovaný systém dostala sebemenší chyba, která by pak napáchala škody podobné těm z minulého roku. V tomto ohledu tak Jihokorejci rozhodně nezaspali.

  Galaxy Note 8 bude výrazně větší

  Tělo nového Galaxy Note 8 je podle všech uniklých informací o poznání větší, než tomu tak bylo u jeho staršího kolegy. Proč je však tento fakt důležitý? Přeci kvůli vnitřnímu prostoru. Vybuchující Note 7 totiž údajně selhal i v důsledku toho, že se při jeho konstrukci museli inženýři popasovat s nedostačujícím prostorem, který znamenal v konečném důsledku zkázu. Letošní telefon tak logicky přišel s o poznání větším tělem, které zřejmě inženýry při vývoji prakticky nelimitovalo. Jednotlivé komponenty tak na sebe nejsou úplně natěsnané a tím vzniká daleko větší bezpečnost.

  Koncept Galaxy Note 8:

   

   

  Baterie u Note 8 je daleko menší, než ta v Note 7

  Když jsem mluvil v předchozím odstavci o nedostatku místa, možná jste si to úplně nedokázali představit. Když vám však teď povím, že baterie ve větším Note 8 je výrazně menší (jak prostorově, tak kapacitou), než ta v Note 7, už to nejspíš pochopíte dokonale. Doslova natěsnaná baterka s kapacitou 3500 mAh byla v tak malém těle doslova časovanou bombou a bylo jen otázkou času, kdy se budík sepne a odstartuje odpočet.

  Baterie v Note 8 bude mít proto menší rozměry a podstatně více místa kolem sebe, aby se zamezilo případným tlakům a nejrůznějším problémům, které by mohly v kritickém případě baterii nějakým způsobem poznamenat. Celkově by měla být životnost baterie kvůli zmíněnému osmistupňovému testu daleko vyšší. Starost, že vám telefon vybouchne v ruce, tak můžete bez problému hodit za hlavu.

  Doufáme, že jsme vás před představením Note 8 dostatečně uklidnili a navnadili na jeho koupi. Taková bomba, jakou byla Note 7, sice pravděpodobně nebude, přesto se však za něj stydět rozhodně nebudete.

  Zdroj: phonearena

  Diskuze

   Mě se spíš zdá, že se nás všichni snaží od Note 8 odradit. Zprávy, že bude menší baterka, super cool nový displej dostane až S9 apod. mi všechny naznačují, že Note 8 dopadne stejně jako Note 3, tedy takové nechtěné dítě, které hned po konci záruky ztratí i SW podporu Samsungu. Nechápu proč nikdo u Note 7 neslyší i to, že to byl uživatelsky nejlepší telefon na trhu s tou dobou nepřekonatelnými funkcemi a místo toho furt jen žvaní o bouchající baterce…

   Reagovat

   Kdyby Samsung netrval na nevyměnitelné baterii tak to mohl vyřešit u Note7 podobně jako jiní výrobci. Třeba Nokia která měla naprosto stejný problém. Ti to ale vyřešili tak ze na www byla možnost ověřit výrobní čišlo baterie a pokud bylo z vadné série tak Nokia poslala novou baterku.

   Reagovat

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Podívejte se, jak vypadá exkluzivní růžová varianta Galaxy Note 8
  Samsung Galaxy A5 2016 icon
  Nabitá střední třída. Galaxy A5 i A7 dostanou Infinity displej, 6GB RAM a duální fotoaparát
  Samsung děkuje za věrnost řadě Note i navzdory loňským problémům s vybuchujícími bateriemi
  5 nejlepších funkcí Galaxy Note 8, které vás zlákají ke koupi
  Příští generace stylusu S Pen by mohla dostat mikrofon
  Samsung Galaxy Note8 má nejlepší displej na světě, hlásají odborníci
  Vyměňte starý za nový. Přineste jakýkoli telefon a získáte slevu 3 000 Kč na Galaxy S8 nebo S8+
  Nekonečný displej i pro levné smartphony. Samsung chce zavést bezrámečkový design u řady Galaxy A
  Nový Note8 má jasný cíl. Samsung ho chce prodat více než 11 milionů kusů
  Galaxy Note8 je první smartphone s duální optickou stabilizací. K čemu je to vlastně dobré?
  Je voděodolný smartphone skutečně voděodolný? Dejte si pozor na nečekané utopení telefonu
  Samsung nejspíš brzy představí další telefon s duálním fotoaparátem
  Výdrž baterie nového Note8 ve srovnání s Galaxy S8+ váš příliš nepotěší
  Majitelé vybuchujícího Galaxy Note7 dostanou slevu na nový Note8
  Samsung Galaxy Note8 se oficiálně představuje: nekonečný displej, duální fotoaparát a vylepšený S Pen
  Tito výrobci slíbili, že do konce roku budou mít na svých zařízeních nový Android Oreo
  Kdy, kde a jak sledovat dnešní představení Galaxy Note 8
  Galaxy S9 Infinity display icon
  Galaxy S9 má nabídnout modulární design. Samsung už pro něho objednává první procesory
  HighSky - Obchodujte online