iStores.sk

3 důvody, proč nedopadne Galaxy Note 8 stejně jako jeho vybuchující předchůdce Note 7

Do představení nového Galaxy Note 8 nám zbývá necelý týden a my už samou natěšeností nemůžeme ani dospat. Naše nadšení však nejspíš všichni fanoušci jihokorejské značky nesdílí a někteří se dokonce bojí opakujícího se scénáře z minulého roku. Přesně pro ty jsme dnes připravili článek, který jejich obavy snad nadobro vyvrátí. Ve třech bodech vám totiž představíme základní kameny úspěchu, které zajistí, že se tentokrát vybuchujících telefonů nedočkáme.

Nový osmifázový bezpečnostní test baterií

Fiasko z předchozího roku Samsung donutilo vymyslet daleko propracovanější systém kontroly baterií. Ten se nyní skládá z osmo bodů, které komplexně prověří jak krátkodobé, tak dlouhodobé vlastností a bezpečnost provozu.

Test zahrnuje mimo jiné fyzickou prohlídku odborníky, různé rentgeny, cykly nabíjení a vybíjení, neočekávané detekce změn napětí v telefonu a podobné záležitosti. Zajímat by vás však mohl i zrychlený test baterie, který by měl simulovat její chování po dvou týdnech, i když je proveden v rozmezí několika málo dnů.

Podle samotného Samsungu je prakticky nemožné, aby se přes takto propracovaný systém dostala sebemenší chyba, která by pak napáchala škody podobné těm z minulého roku. V tomto ohledu tak Jihokorejci rozhodně nezaspali.

Galaxy Note 8 bude výrazně větší

Tělo nového Galaxy Note 8 je podle všech uniklých informací o poznání větší, než tomu tak bylo u jeho staršího kolegy. Proč je však tento fakt důležitý? Přeci kvůli vnitřnímu prostoru. Vybuchující Note 7 totiž údajně selhal i v důsledku toho, že se při jeho konstrukci museli inženýři popasovat s nedostačujícím prostorem, který znamenal v konečném důsledku zkázu. Letošní telefon tak logicky přišel s o poznání větším tělem, které zřejmě inženýry při vývoji prakticky nelimitovalo. Jednotlivé komponenty tak na sebe nejsou úplně natěsnané a tím vzniká daleko větší bezpečnost.

Koncept Galaxy Note 8:

 

 

Baterie u Note 8 je daleko menší, než ta v Note 7

Když jsem mluvil v předchozím odstavci o nedostatku místa, možná jste si to úplně nedokázali představit. Když vám však teď povím, že baterie ve větším Note 8 je výrazně menší (jak prostorově, tak kapacitou), než ta v Note 7, už to nejspíš pochopíte dokonale. Doslova natěsnaná baterka s kapacitou 3500 mAh byla v tak malém těle doslova časovanou bombou a bylo jen otázkou času, kdy se budík sepne a odstartuje odpočet.

Baterie v Note 8 bude mít proto menší rozměry a podstatně více místa kolem sebe, aby se zamezilo případným tlakům a nejrůznějším problémům, které by mohly v kritickém případě baterii nějakým způsobem poznamenat. Celkově by měla být životnost baterie kvůli zmíněnému osmistupňovému testu daleko vyšší. Starost, že vám telefon vybouchne v ruce, tak můžete bez problému hodit za hlavu.

Doufáme, že jsme vás před představením Note 8 dostatečně uklidnili a navnadili na jeho koupi. Taková bomba, jakou byla Note 7, sice pravděpodobně nebude, přesto se však za něj stydět rozhodně nebudete.

Zdroj: phonearena

Diskuze

    Mě se spíš zdá, že se nás všichni snaží od Note 8 odradit. Zprávy, že bude menší baterka, super cool nový displej dostane až S9 apod. mi všechny naznačují, že Note 8 dopadne stejně jako Note 3, tedy takové nechtěné dítě, které hned po konci záruky ztratí i SW podporu Samsungu. Nechápu proč nikdo u Note 7 neslyší i to, že to byl uživatelsky nejlepší telefon na trhu s tou dobou nepřekonatelnými funkcemi a místo toho furt jen žvaní o bouchající baterce…

    Reagovat

    Kdyby Samsung netrval na nevyměnitelné baterii tak to mohl vyřešit u Note7 podobně jako jiní výrobci. Třeba Nokia která měla naprosto stejný problém. Ti to ale vyřešili tak ze na www byla možnost ověřit výrobní čišlo baterie a pokud bylo z vadné série tak Nokia poslala novou baterku.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Mrkněte na první dojmy ze Samsungů Galaxy S9 a Galaxy S9+ v češtině
Intelligent Scan: poznejte jednu z nejlepší funkcí nového Samsungu Galaxy S9
Samsung prozradil, kdy představí svůj chytrý reproduktor Bixby Speaker
Prohlédněte si nový Samsung Galaxy S9 a S9+ ze všech stran a ve všech u nás dostupných barvách
Výdrž baterie nových Samsungů Galaxy S9 si o hodiny polepšila, zázraky ale nečekejte
Samsung Galaxy S9 a S9+ se představují. Svět uchvátí hlavně svým fotoaparátem
Samsung omylem zveřejnil oficiální video s Galaxy S9 a kompletně tak odhalil telefon ještě před premiérou
Ušetří vám mobilní data a ochrání vaše soukromí. Seznamte se s novou aplikací Samsung Max
Proslulý leaker prozradil evropské ceny Samsungu Galaxy S9 i Galaxy S9+
Designér s českým původem ukázal, jak vypadá Galaxy S9 v porovnání s iPhonem X
Stále králem. Samsung ovládl předvánoční období a prodal nejvíc smartphonů ze všech
Vlajkový Galaxy S9 dostane nové vyzvánění. Poslechněte si ho přímo zde
Samsung znovu vypustil Android Oreo pro Galaxy S8 a S8+
Známe ceny Galaxy S9. Novinka bude ještě dražší než loňské vlajkové modely Samsungu
Samsung a Qualcomm navázali partnerství. Společně budou vyrábět 5G čipy pro smartphony
První šťastlivec už si vyzkoušel Samsung Galaxy S9 a prozradil světu, co všechno novinka nabídne
Z oficiální aplikace UNPACKED 2018 se podařilo vydolovat rendery Samsungu Galaxy S9. Podívejte se, jak vypadají
Nejnovější únik Galaxy S9 ukazuje novou vlajkovou loď Samsungu z obou stran