Zavřít reklamu

Společnosti Samsung a Live Nation budou poprvé v historii vysílat živý koncert skupiny Coldplay v rámci turné „A Head Full of Dreams Tour“ ve virtuální realitě z chicagského stadionu Soldier Field.

Fanoušci z celého světa se tak přenesou na nejlepší místa na stadionu, aby zažili elektrizující vystoupení kapely ze zcela nové, pohlcující perspektivy. Živý přenos bude k dispozici na zařízeních Samsung Gear VR na platformě Oculus prostřednictvím služby Samsung. Přenos bude možné sledovat i v České republice, a to jak živě od 3:30 ráno 18. srpna, tak následně po omezenou dobu ze záznamu.

Uživatelé zařízení Gear VR ve více než 50 zemích světa budou moci zažít magické vystoupení kapely Coldplay včetně pyrotechnických efektů, laserové show a fenomenálního set listu, aniž by je to stálo další náklady. K připojení potřebují zákazníci náhlavní soupravu Gear VR s kompatibilním chytrým telefonem, kterým se připojí ke službě Samsung VR.

„Je nám velkým potěšením, že díky našemu špičkovému hardwaru a ekosystému platformy pro VR můžeme majitelům zařízení Samsung Gear VR nabídnout prémiovou živou zábavu a kompletní 360° zážitek,“ uvedl Michael Schmier, viceprezident divize Content and Services společnosti Samsung Electronics America. „Díky našemu partnerství s Live Nation a kapelou Coldplay si mohou hudební fanoušci po celém světě, kteří mají zařízení Gear VR, vychutnat živý koncert a okusit energii této show jako nikdy předtím.“

Samsung Coldplay VR 1

„Live Nation je průkopníkem produkce živých koncertů ve virtuální realitě. Jsme nadšení, že se nám od oznámení naší spolupráce se společností Samsung a Gear VR koncem května podařilo do partnerství zapojit i kapelu Coldplay,“ oznámil Kevin Chernett, výkonný viceprezident divize Global Partnerships and Content Distribution společnosti Live Nation. „Nejenže fanouškům umožníme vychutnat si koncert z nejlepších míst na stadionu, ale jsme také odhodláni využít nejlepší technologie, abychom každému hudebnímu fanouškovi zpřístupnili jedinečný zážitek z koncertu bez ohledu na to, kde se nachází.“

Turné „A Head Full Of Dreams Tour“ kapely Coldplay, produkované společností Live Nation, je podle žebříčku Billboard Boxscore, sestavovaného na základě informací o tržbách za prodané lístky, pátým nejlépe prodávaným turné všech dob. Od prvního koncertu v březnu 2016 zhlédlo turné „A Head Full of Dreams Tour“ více než 5 milionů návštěvníků.

A Head Full of Dreams je zároveň název sedmého alba skupiny Coldplay, vydaného po albu Ghost Stories, nominovaném na cenu GRAMMY® za rok 2014.

Samsung Coldplay VR
Samsung Coldplay VR FB

Dnes nejčtenější

.