Zavřít reklamu

Trh s nositelnou elektronikou v posledních letech jen vzkvétá a Samsung si je této skutečnosti moc dobře vědom. Své portfolio produktů tohoto typu proto brzy rozšíří o další kousek. Žádnou přehnanou eleganci, jako tomu je u modelu Gear S3, však nečekejte. Jihokorejský gigant se totiž vydal cestou úplně opačnou a vytvořil nástupce oblíbených sportovních Gear Fit2.

Samsung Gear Fit2 Pro, jak se bude nový produkt oficiálně jmenovat, vyplul před chvíli díky webu venturebeat na povrch a my se vám jej teď pokusíme v těch nejdůležitějších bodech přiblížit.

Začněme tedy rovnou u displeje. Ten se totiž od svého předchůdce Gear Fit2 nějak výrazně neliší. Novinka totiž také disponuje zakřiveným AMOLED  displejem, jehož rozlišení však zatím neznáme. V hodinkách běží operační systém Tizen, díky němuž by měla být podle slov výrobce zajištěna výborná kompatibilita jak se zařízeními s Androidem, tak i s iOS. Nový sportovní náramek, nebo chcete-li hodinky, je vodotěsný do 50 metrů. Právě ve vodotěsnosti se novinka od svého předchůdce liší. Zatím co se starými Gear Fit2 se nedoporučovalo potápět, protože byly spíše voděodolné, nové Gear Fit2 Pro to zvládají bez problému.

Velmi zajímavou vychytávkou je též hudební přehrávač, kterým předchozí verze také nedisponovala. Novinka též podporuje přehrávání skladeb ze Spotify v offline režimu. Další systémové vychytávky však zatím známy nejsou.

Design se moc moc nezměnil

Co se týče designu, asi jste si už všimli, že se na první pohled od svého předchůdce až tolik neliší. Největším přínosem by tak měl být v tomto ohledu nový pásek, který zajistí daleko větší pevnost uchycení na vašem zápěstí. Hodinky by tak neměly spadnout ani za těch nejextrémnějších podmínek. Těžko však říci, jak se to Samsungu ve skutečnosti povedlo.

Jestli už jste si na nové hodinky začali brousit zuby, máme pro vás dobrou zprávu. Podle všech dostupných informací to totiž vypadá, že je Samsung oficiálně oznámí už příští středu při příležitosti představení svého Galaxy Note 8. Dokonce ani cena by neměla být nijak přemrštěná. První odhady totiž hovoří o totožné ceně, za kterou se prodával i předchozí model Gear Fit 2, tedy zhruba 180 dolarů.

Samsung-Gear-Fit-2-Pro -fb

Dnes nejčtenější

.