Zařízení připojovaná na veřejnou Wi-Fi mohou ohrožovat firemní data. Samsung Knox vás ale ochrání

Vzhledem k tomu, že firmy a podniky nadále integrují mobilní technologie za účelem zjednodušení provozu a zvyšování efektivity, je dnes bezpečnost důležitější než kdy předtím. Samsung proto přišel s komplexním bezpečnostním řešením – platformou KNOX.

Přijetí mobilního životního stylu zvýšilo používání veřejných Wi-Fi sítí, což také zvýšilo příležitost pro nepovolané uživatele, kteří mohou získávat přístup k citlivým údajům jako jsou e-maily, kontakty, fotografie, informace o účtech a další. Studie Pew Research Center z roku 2016 prokázala, že 54 procent amerických uživatelů internetu se připojuje prostřednictvím veřejných Wi-Fi sítí, především k používání e-mailu a přístupu na sociální sítě. Rozšířená mylná představa, kterou mají uživatelé mobilních telefonů, je předpoklad, že veřejné Wi-Fi sítě jsou bezpečné, zejména na důvěryhodných místech jako jsou oblíbené kavárny, hotely nebo letiště. Ačkoli je to pohodlné, připojování k veřejným sítím může způsobit, že jsou mobilní zařízení náchylná k porušení bezpečnosti a vystavují tak osobní i firemní informace riziku.

Proto bezpečnostní platforma Knox společnosti Samsung vytváří kolem mobilního zařízení digitální pevnost, která chrání citlivé informace před neoprávněnými návštěvníky a útoky škodlivého softwaru a vy si tak můžete nepřetržitě vychutnávat připojení k Wi-Fi i na oblíbených místech. Výhodou je, že není určená pouze do mobilních zařízení – od loňského roku je součástí všech podnikových řešení a služeb společnosti Samsung.

Bezpečnost platformy Samsung Knox je dvojnásobná. Začíná v samotném čipsetu zařízení a prostupuje všemi jeho vrstvami včetně operačního systému a aplikačních vrstev. Platforma Knox se stará o to, aby zařízení Samsung měla překrývající se obranné a bezpečnostní mechanismy, který chrání před neoprávněným vniknutím, škodlivým softwarem, viry a dalšími nebezpečnými hrozbami.

Samsung Knox však umožňuje moderní mobilní životní styl i tím, že umožňuje oddělení profesionálních informací od soukromých v jednom zařízení, a to pomocí tzv. Secure Folder. Secure Folder využívá technologii Knox k poskytování bezpečného prostoru odděleně od ostatních aplikací, zpráv a informací, a vytváří tak dostatečnou vrstvu zabezpečení. To je ideální při správě firemních zařízení, jež zaměstnanci často využívají k soukromým účelům.

Samsung Knox v práci a v podnikání

Samsung Knox funguje zrovna tak dobře i v podnikání. Na poli bankovnictví, prodeje, vzdělávání a zdravotnických služeb, taxislužeb, výpočetní techniky, letectví nebo automobilového průmyslu – všechny společnosti využívají výhody Samsung Knox k poskytování lepších řešení a služeb zákazníkům za současného zachování integrity, a data tak zůstávají neporušená.

Jelikož je systém založen na virtualizaci, umožňuje vytvořit dvě zařízení v jednom – jedno soukromé a druhé firemní. Kromě toho s pomocí API umožňuje nastavení uživatelských profilů a přes rozhraní Mobile Device Management (MDM) správu více zařízení najednou. Platforma Samsung Knox poskytuje vícevrstvou ochranu, která izoluje a šifruje firemní data prostřednictvím šifrování v zařízení a neustále monitoruje integritu zařízení. Zároveň ale Knox přesahuje rámec ochrany důležitých firemních informací. S Knox Configure mohou firmy kompletně přizpůsobit a ušít na míru zařízení, které plně vyhovuje prostředí, pro něž je určeno. Manažerům IT poskytuje konfiguraci, nasazení aplikací a možnosti personalizace UI/UX, stejně jako služby hromadné vzdálené registrace a poskytování služeb, a mají tak ovládání svého mobilního řešení plně pod kontrolou od začátku do konce.

Má-li firma ve správě větší množství zařízení, může využít produkt Knox Mobile Enrollment, který na základě vytvoření profilu na serveru Mobile Enrollment umožní aktivovat zařízení bez vlastního zásahu IT, což šetří čas a náklady na IT. Při hromadné dodávce několika stovek kusů do své organizace tak může manažer ušetřit i měsíce času a další dodatečné náklady na IT specialisty. Není totiž výjimkou, objedná-li společnost 100 telefonů nebo tabletů najednou.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Samsung SSD T5 FB
Slevy na Samsung příslušenství: 128GB microSD karta a ultrarychlý SSD disk Samsung T5
Black Friday Mobil Pohotovost FB
Black Friday v Mobil Pohotovost aneb nevídané slevy na více jak stovku smartphonů
Black Friday Gearbest FB
Black Friday na GearBest: slevy na tisíce produkty nejenom od Samsungu
huawei-honor-9-FB
Našlapaný Huawei Honor 9 se slevou jako tip na vánoční dárek
Jizdni rady IDOS FB
Aplikace Jízdní řády IDOS prošla zásadní aktualizací: nabízí nákup jízdenek i lepší vyhledávání
Tado thermostat FB
Mějte v telefonu teplo svého domova
Samsung IOT FB
Samsung na své konferenci ukázal vizi otevřeného a propojeného internetu věcí
samsung bezdratova nabijecka fb
Chytré telefony roku 2018: Co nás čeká?
tvrzeny sklo powerbanka drevo
Prémiová dřevěná powerbanka či hliníková s vysokou kapacitou + sleva pro naše čtenáře
samsung-budova-FB
Samsung spouští nový program odměn. Za objevené chyby v jeho systémech zaplatí až 4,3 milionu korun
Samsung Chodov FB
Samsung dnes otevírá novou prodejnu v OC Chodov. Prvním zákazníkům nabídne velké slevy
bonus QLED TV
Samsung spouští další bonusovou akci, tentokrát můžete získat QLED TV až o 20 800 Kč levněji
Samsung pracky akce
Pořízení chladničky nebo pračky od Samsungu je díky novým bonusům výhodnější
Samsung kosile na miru akce MP
Kupte si nový Samsung a dostanete zdarma košili šitou na míru
Galaxy Studio FB
Samsung otevřel v obchodním centru Chodov interaktivní Galaxy Studio
OLED vs QLED FB
Samsung vám nyní za 1 Kč vymění OLED televizi za prémiovou QLED TV
Seznam.cz read later FB
Prohlížeč Seznam.cz přichází s další užitečnou novinkou – přidal funkci „Přečíst později na Seznamu“
Galaxy S7 cracked FB
Češi během léta chytrou elektroniku nešetří. Počet případů nehod roste o více než polovinu