• Smartphone
 • TV/Audio
 • Návody
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 Note8 Oreo
  iStores.sk

  Zařízení připojovaná na veřejnou Wi-Fi mohou ohrožovat firemní data. Samsung Knox vás ale ochrání

  Vzhledem k tomu, že firmy a podniky nadále integrují mobilní technologie za účelem zjednodušení provozu a zvyšování efektivity, je dnes bezpečnost důležitější než kdy předtím. Samsung proto přišel s komplexním bezpečnostním řešením – platformou KNOX.

  Přijetí mobilního životního stylu zvýšilo používání veřejných Wi-Fi sítí, což také zvýšilo příležitost pro nepovolané uživatele, kteří mohou získávat přístup k citlivým údajům jako jsou e-maily, kontakty, fotografie, informace o účtech a další. Studie Pew Research Center z roku 2016 prokázala, že 54 procent amerických uživatelů internetu se připojuje prostřednictvím veřejných Wi-Fi sítí, především k používání e-mailu a přístupu na sociální sítě. Rozšířená mylná představa, kterou mají uživatelé mobilních telefonů, je předpoklad, že veřejné Wi-Fi sítě jsou bezpečné, zejména na důvěryhodných místech jako jsou oblíbené kavárny, hotely nebo letiště. Ačkoli je to pohodlné, připojování k veřejným sítím může způsobit, že jsou mobilní zařízení náchylná k porušení bezpečnosti a vystavují tak osobní i firemní informace riziku.

  Proto bezpečnostní platforma Knox společnosti Samsung vytváří kolem mobilního zařízení digitální pevnost, která chrání citlivé informace před neoprávněnými návštěvníky a útoky škodlivého softwaru a vy si tak můžete nepřetržitě vychutnávat připojení k Wi-Fi i na oblíbených místech. Výhodou je, že není určená pouze do mobilních zařízení – od loňského roku je součástí všech podnikových řešení a služeb společnosti Samsung.

  Bezpečnost platformy Samsung Knox je dvojnásobná. Začíná v samotném čipsetu zařízení a prostupuje všemi jeho vrstvami včetně operačního systému a aplikačních vrstev. Platforma Knox se stará o to, aby zařízení Samsung měla překrývající se obranné a bezpečnostní mechanismy, který chrání před neoprávněným vniknutím, škodlivým softwarem, viry a dalšími nebezpečnými hrozbami.

  Samsung Knox však umožňuje moderní mobilní životní styl i tím, že umožňuje oddělení profesionálních informací od soukromých v jednom zařízení, a to pomocí tzv. Secure Folder. Secure Folder využívá technologii Knox k poskytování bezpečného prostoru odděleně od ostatních aplikací, zpráv a informací, a vytváří tak dostatečnou vrstvu zabezpečení. To je ideální při správě firemních zařízení, jež zaměstnanci často využívají k soukromým účelům.

  Samsung Knox v práci a v podnikání

  Samsung Knox funguje zrovna tak dobře i v podnikání. Na poli bankovnictví, prodeje, vzdělávání a zdravotnických služeb, taxislužeb, výpočetní techniky, letectví nebo automobilového průmyslu – všechny společnosti využívají výhody Samsung Knox k poskytování lepších řešení a služeb zákazníkům za současného zachování integrity, a data tak zůstávají neporušená.

  Jelikož je systém založen na virtualizaci, umožňuje vytvořit dvě zařízení v jednom – jedno soukromé a druhé firemní. Kromě toho s pomocí API umožňuje nastavení uživatelských profilů a přes rozhraní Mobile Device Management (MDM) správu více zařízení najednou. Platforma Samsung Knox poskytuje vícevrstvou ochranu, která izoluje a šifruje firemní data prostřednictvím šifrování v zařízení a neustále monitoruje integritu zařízení. Zároveň ale Knox přesahuje rámec ochrany důležitých firemních informací. S Knox Configure mohou firmy kompletně přizpůsobit a ušít na míru zařízení, které plně vyhovuje prostředí, pro něž je určeno. Manažerům IT poskytuje konfiguraci, nasazení aplikací a možnosti personalizace UI/UX, stejně jako služby hromadné vzdálené registrace a poskytování služeb, a mají tak ovládání svého mobilního řešení plně pod kontrolou od začátku do konce.

  Má-li firma ve správě větší množství zařízení, může využít produkt Knox Mobile Enrollment, který na základě vytvoření profilu na serveru Mobile Enrollment umožní aktivovat zařízení bez vlastního zásahu IT, což šetří čas a náklady na IT. Při hromadné dodávce několika stovek kusů do své organizace tak může manažer ušetřit i měsíce času a další dodatečné náklady na IT specialisty. Není totiž výjimkou, objedná-li společnost 100 telefonů nebo tabletů najednou.

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Samsung a Panasonic se chtějí zasloužit o rozšíření technologie HDR10+ pro co nejlepší divácký zážitek
  ESET objevil novou hrozbu, která se zaměřuje na hráče počítačových her
  Vyměňte starý za nový. Přineste jakýkoli telefon a získáte slevu 3 000 Kč na Galaxy S8 nebo S8+
  QLED TV
  Samsung až o 20 000 Kč zlevnil své špičkové QLED televize
  Samsung CFG73 bude exkluzivním herním monitorem pro hru PUBG Invitational na veletrhu Gamescom 2017
  Mobil Pohotovost vám nově doručí Galaxy S8 už do 40 minut od objednávky
  Konec roamingu v EU se Čechům zamlouvá, ze zahraničí volají a surfují ostošest
  První koncert ve VR: Samsung bude živě streamovat koncert skupiny Coldplay ve virtuální realitě
  Zařízení připojovaná na veřejnou Wi-Fi mohou ohrožovat firemní data. Samsung Knox vás ale ochrání
  Jaký malware ohrožoval v červenci vaše počítače a kde jste na něho mohli narazit?
  Zajímáte se o smartphony a mobilní technologie? Mobil Pohotovost hledá do svého týmu právě vás
  Nová éra zákaznické péče: Samsung představil online interaktivní službu Live Assistant
  EVOLVEO SportLife XS: Odolnost a kvalita se skvělým zvukem
  Plná verze Samsung Members je venku. Přináší triky, diagnostiku a benefity pro váš smarphone
  Samsung vám nyní ke Galaxy S8 a S8+ dá dárky v hodnotě 3 500 Kč
  Mapy.cz vám nově poradí, kde v zahraničí natankovat za nejlepší ceny
  QLED
  Samsung začíná s prodejem doplňkového příslušenství QLED televizorů. Zákazníci se dočkají designových stojanů i optického kabelu.
  QLED
  Samsung zahájil prodej QLED televizorů v ČR