Zavřít reklamu

Konec spekulacím. Americká telekomunikační společnost AT&T umístila na svůj web objednávkový formulář na nové Galaxy S8 Active a utnula tak dosavadní dohady o jeho hardwarové výbavě a designu. Pojďme se na něj tedy pořádně podívat.

Nový „aktivní“ Galaxy S8 má kovový rám, který by měl bez problému pohltit všechny nárazy, které by mohly telefon případně poškodit. Bez problému odolá i veškerému prachu a vodě, takže vás při jeho používání nelimituje takřka nic. Telefon je už na první pohled oproti jeho bratříčkům z řady S8 daleko robustnější a hrubší. Jako daň za jeho odolnost je to však určitě přijatelné.

Displejem rozhodně neurazí

Ani za displej se nemusí nový Active stydět. Jeho 5,8“ super AMOLED s poměrem stran 18,5:9 překrývá téměř celou přední stranu a na první pohled do rodiny S8 skvěle zapadá. Otázka však je, zda není u telefonu určeného spíše pro outdoorové aktivity a hrubší zacházení skoro šestipalcový displej zbytečný luxus.

Srdcem telefonu je procesor Snapdragon 835 s taktem 2,45 GHz. Co se týče RAM paměti, tam si nový Active od svého předchůdce nijak nepřilepšil. Nabízí totiž „klasické“ 4GB. Zdvojnásobil však interní úložiště, nově tedy nabízí rovných 64GB s možností rozšíření pomocí paměťových karet na rovných 256GB.

I přední fotoaparát dostal solidní vylepšení a přilepšil si o tři megapixely, zadní kamera však zůstává té o rok starší velmi podobná. Ostatně, na porovnání loňského a letošního modelu se můžete podívat v přehledné tabulce pod tímto odstavcem.

active s7 vs active s8

Telefon je dostupný jen pro zahraniční trh v USA a pokud se prodejní politika Samsungu nezmění, v našich luzích a hájích se ho zřejmě nikdy nedočkáme. Pokud však do Ameriky pojedete, na výběr budete mít zatím jen varianty Meteor gray a Titanium gold, postupem času však další barevné varianty pravděpodobně přibudou.

samsung-galaxy-s8-active-1

Související články

Dnes nejčtenější

.