Zavřít reklamu

V poslední dvou letech se s hlasovými asistenty roztrhl pytel. Každý velký výrobce smartphonů chce nabídnout své vlastní řešení, které má být o něco chytřejší než konkurence. Velký závod odstartovala Siri v roce 2010. Následoval Google Now, který se minulý rok proměnil v Google Assitant. Ukázala se i pro nás méně známa Alexa od Amazonu. A nakonec letos spatřila světlo světa Bixby, tedy asistentka od Samsungu.

Právě poslední zmiňovaný asistent je ze všech vůbec nejmladší, protože debutoval teprve na jaře letošního roku společně s vlajkovou lodí Galaxy S8. Podpora jazyků u Bixby je zatím hodně omezená – zpočátku korejština a nedávno se přidala i americká angličtina. To ovšem nemusí nutně znamenat, že za konkurenčními asistenty zaostává.

Ostatně, právě všechny čtyři výše uvedené asistenty nyní otestoval Marques Brownlee ve svém nejnovějším videu. Vzal tak iPhone 7 Plus s nejnovějším iOS 11, OnePlus 5 s nejaktuálnějším Androidem, Galaxy S8 s Bixby a HTC U11 s Alexou. Netestoval však rychlost reagování asistentů na příkazy, ale jejich schopnost na ně odpovědět, případně vykonat přikazovanou činnost a právě tím se jeho video liší od většiny.

Marques začal obyčejným dotazem na počasí, matematickým příkladem a výpisem dalších informací, v čemž jednoznačně vládli Siri a Google Assistent. Následovala jakási simulace konverzace, kdy asistenti dostávali další příkazy na základě těch předchozích. Zde si Bixby moc dobré jméno neudělala, ale dobře nedopadla ani Siri, jediný Assistent od Googlu zvládl správně zareagovat na všechny otázky.

Kde ale Bixby jednoznačně kralovala na všemi ostatními asistenty, byla integrace s aplikacemi. Jako jediná totiž dokázala otevřít aplikaci fotoaparát a pořídit selfie nebo vyhledat Uber a nainstalovat aplikaci, která byla na první pozici ve výsledcích vyhledávání. Špatně si v tomto testu nevedli ani Siri a Google Assistant. Naopak Alexa už horší být nemohla.

Na závěr si Marques nechal jednu perličku. Všem čtyřem asistentům totiž přikázal, aby něco zarepovali. Zvládli to kupodivu všichni, ale jednoznačně nejlepší výkon podala Bixby, která svůj rap doprovodila i pořádným beatem a její flow byla rozhodně nejprogresivnější.

Apple Siri vs Google Assistant vs Bixby Voice vs Amazon Alexa

Dnes nejčtenější

.