Zavřít reklamu

O rekordních tržbách jihokorejského giganta jsme vás v nedávné době informovali už několikrát. Na světlo světa se však postupem času dostávají další a další informace, které jeho velký úspěch vysvětlují. Analytici ze Strategy Analytics například zveřejnili před pár dny statistiky, podle kterých se stal Samsung ve druhé čtvrtletí roku 2017 s přehledem největším dodavatelem smartphonů v Severní Americe.

Data ukazují, že se dodávka jihokorejských telefonů za druhé čtvrtletí zastavila na skoro až neuvěřitelných čtrnácti milionech dodaných smartphonů. To je jen pro představu zhruba třetina celkové dodávky telefonů pro severoamerický trh v tomto časovém úseku. Taková čísla se Samsungu podařila získat naposledy v roce 2014, od té doby však s dodávkami spíše tápal. Zapříčinila to pravděpodobně hlavně obliba iPhonů od společnosti Apple. Jejich dodávka se však naopak vcelku výrazně v tomto kvartále propadla a na trh tak putovalo „pouhých“ 10,1 milionů kusů.

Galaxy S8 prostě táhne

Samsung se v tomto čtvrtletí vyšplhal tak vysoko hlavně díky solidnímu úspěchu svých nových vlakových lodí Galaxy S8 a S8 +, které se prodávají lépe, než se čekalo. Podle slov Samsungu se nová vlajková loď prodává zhruba o 15% lépe, než tomu tak bylo v loňském roce u jejího předchůdce. Do nynějška se údajně prodalo už více než dvacet milionů kusů, což je za zhruba tři měsíce vcelku solidní úspěch.

Je však potřeba si uvědomit, že Apple za Samsungem v tomto čtvrtletí pokulhává hlavně kvůli čekání jeho zákazníků na příchod nového iPhonu 8. Ten má totiž vyjít už na podzim, a pokud se vyplní všechny předpovědi, které telefonu předurčují opravdu výjimečný hardware, nejspíš se stane hned po spuštění prodejů fenoménem. Jablečným zákazníkům se tak logicky vyplatí ještě nějakou chvíli počkat a rozmyslet si, zda za něj vyšší investice opravdu stojí, nebo dají přednost některému ze „sedmičkových“ modelů.

Samsung-Galaxy-S8-vs-Apple-iPhone-7-Plus-FBjpg

Zdroj: yonhapnews

Dnes nejčtenější

.