Zavřít reklamu

Je tomu teprve pět dní, co jsme vás na našem webu informovali o snaze jihokorejských inženýrů vyvinout nové „véčko“, které bude disponovat nadupaným hardwarem a hezkým designem. Tehdy jsme ještě nečekali, že to Samsung vezme až tak hopem a telefon představí během následujících dní, opak byl však pravdou.

Jihokorejský gigant totiž právě svůj nový kousek oficiálně představil a přivítal ho tak do rodiny svých ostatních smartphonů. Hned na úvod vás však budeme muset zklamat. Ačkoliv tomu moc informací doposud nenasvědčovalo, rozhodl se Samsung svůj telefon zatím uvolnit pouze pro čínský trh a vypadá to, že se krom nejlidnatější země světa nikde jinde prodávat ani nebude.

Žal, který všem fanouškům klasického V designu právě vznikl, se pokusme alespoň z části zahnat hardwarovými informacemi, které už teď známe se stoprocentní jistotou.

Celý telefon je vyroben z hliníkové slitiny, která se využívá například i v leteckém průmyslu, takže je její odolnost zaručena. Displeje jsou podle všech předpokladů skutečně dva, oba disponují 4,2“ a oba jsou HD AMOLEDové, takže je z práce na nich opravdu skvělý prožitek. Srdcem telefonu je pak podle všech předpokladů procesor Qualcomm Snapdragon 821, kterému dělají v těle telefonu společnost 4 GB RAM paměti a 64 GB paměti interní. Telefon samozřejmě podporuje i microSD karty, takže si jeho dosavadní paměť bez problému rozšíříte (pokud tedy žijete v Číně). Ani za kameru se tento zajímavý kousek stydět nemusí. Přední fotoaparát má rozlišení 5 mPx a zadní 12 mPx, což je v dnešním světě mobilního fotografování spíše lepší standard.

Rozměrově spíše průměrný telefon

Rozměry telefonu neurazí ani nenadchnou. 130,2 mm x 62,6 mm x 15,9 mm dělají z jihokorejského drobečka spíše standardní kus. Váha 235 gramů je však v tomto ohledu lehkým nadstandardem, člověk si na ni však i tak bez problému zvykne.

„Véčkový“ Samsung podporuje celou řadu funkcí, mezi kterými nemůže chybět například Samsung Pay či Secure Folder. Pokud byste však na telefonu hledali chytrou asistentku Bixby, hledali byste marně. Pro ni se totiž místo bohužel nenašlo.

Uvidíme, zda se nakonec Samsung rozhodne svůj telefon distribuovat i do ostatních zemí. Podle proporcí, které však společnost nastínila, to asi moc pravděpodobné není. Telefon totiž náročnější uživatele opravdu neosloví a ti méně nároční sáhnou pravděpodobně po něčem trochu kompaktnějším. I tak si však Samsung zaslouží za oživení těchto legendárních typů telefonů respekt.

samsung-new-flip-fb

Dnes nejčtenější

.