Zavřít reklamu

Potrpíte si na nositelnou elektroniku, ale Samsung vám svými smartwatch úplně neučaroval? Nezoufejte, máme pro vás totiž dobrou zprávu. Další řadu hodinek Gear sice jihokorejský gigant zatím nepotvrdil a nevíme, zda se jich vůbec dočkáme, potvrdil však něco úplně jiného. Podle jeho slov bychom se totiž měli v brzké době dočkat nového nositelného zařízení odlišného od hodinek.

Konkurence pro Apple Watch?

Podle všech informací, které doposud máme, by mělo zařízení primárně sloužit spíše ke snímání různé fitness aktivity. Vypadá to tedy, že se Samsung rozhodl jít v produkci nositelné elektroniky na rozdíl od konkurenčního Applu dvěma zcela odlišnými směry. Pokud se v budoucnu dočkáme hodinek Gear S4, bude se pravděpodobně jednat spíše o elegantní a reprezentativní model určený spíše k běžné práci či aktivitám. Nositelný náramek, který Samsung chystá nyní, bude naopak sloužit de facto výhradně ke sportu. Jeho hlubší využití totiž pravděpodobně skrze různé úspory na váze, velikosti a materiálu nepřinese.

Ostatně o komfortní velikosti svého produktu se Samsung zmiňuje i v mailu, kterým svůj projekt některým vývojářům v rámci programu SmartLab Plus potvrdil. Podle slov jihokorejské společnosti se jedná o produkt s maximálním komfortem, malým tělem a tenkými pásky. Ty si budou moci uživatelé vyměnit tak, jak uznají za vhodné.

Produkt by měl podle všeho sledovat tělesnou aktivitu, spravovat vaši hmotnost a kalorie, nabízet různé tréninkové mody či vás dokonce trénovat. Samozřejmostí jsou pak nejrůznější notifikace a widgety, které vás informují o tom nejdůležitějším. Nechme se však překvapit, s čím nakonec Samsung na trh přijde. Kdo ví, třeba se mu produkt natolik podaří, že se stane tvrdou konkurencí i pro samotné Apple Watch.

gear-sport-naramek-samsung

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.