Zavřít reklamu

Do představení nového modelu Galaxy Note 8 už jeho příznivci odpočítávají poslední týdny, přesto však stále tak úplně neví, co vlastně čekat. Samozřejmě, na internetu se v posledních měsících objevilo pravdu mnoho informací, které zaručeně potvrzovaly kdejakou fámu o hardwarové výbavě či samotném designu telefonu. Zaručené zdroje by se však daly spočítat opravdu na prstech jedné ruky. Protože se jim však dá díky jejich úspěchům z minulosti důvěřovat, můžeme brát jejich informace spíše jako takovou menší předpremiéru srpnového představení telefonu. Mezi tuhle sortu zdrojů patří například i blogger Evan Blass, který nám před pár dny nabídl například velmi realistické rendery nového phabletu. Nyní na svém twitterovém účtu pro změnu zveřejnil přesné hardwarové specifikace nového modelu, které vypadají více než věrohodně. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Rozměry telefonu

Přesné rozměry by měly být 162,5 mm na výšku, 74,6 mm na šířku a 8,5 mm na tloušťku. Je tedy jasné, že se s Note 8 v ruce nebudete cítit o nic hůř, než s větším Galaxy S8 +. Ani ten se totiž při své velikosti v ruce nedrží vůbec špatně.

Displej

Celou přední stranu zaplní 6,3“ velký Super AMOLED displej s rozlišením 1440 x 2960 pixelů. Poměr stran je 18,5 : 9. Celý telefon by pak měl být voděodolný a prachuvzdorný, takže by se na displeji a potažmo na celém telefonu neměly podepsat žádné střídmější vodní radovánky.

Procesor a paměť

Stejně jako Galaxy S8 bude i Note 8 napájen procesorem Samsung Exynos 8895. Pro trh v USA je tu pak varianta se Snapdragonem 835.

V čem se však modely Galaxy S a Galaxy Note rozcházejí je velikost RAM paměti. Model Note 8 má totiž o 2 GB RAM paměti více, tedy rovných 6, což může být pro využití telefonu v dlouhodobém horizontu vcelku znatelné plus. Interní úložiště je pak klasicky velikosti 64 GB.

Fotoaparát

Galaxy Note 8 bude první jihokorejskou vlajkovou lodí, která bude disponovat duálním fotoaparátem. Obě zadní kamery mají dvanáctimegapixelové senzory. Primární širokoúhlý snímač má clonu f/1,7 a autofokus. Teleobjektiv má clonu f/2,4 s dvojnásobným optickým zoomem. Obě čočky pak mají optickou stabilizaci obrazu, takže by se vaše fotografie či videa neměly rozmazávat.

Přední kamera pak disponuje osmimegapixelovým snímačem s funkcí autofokus f/1,7.

Baterie

I kámen úrazu minulého modelu dostal značná vylepšení. Nová baterie má kapacitu 3300 mAh, což je sice o něco menší než kapacita modelu S8 +, výdrž by však měla být skoro totožná. Telefon samozřejmě disponuje i funkcí rychlého a bezdrátového nabíjení.

Barevná provedení

Dřívější odhalení s sebou nese úskalí ve výrobním procesu, který je tímto krokem logicky velmi popohnán. Proto se na trhu jako první objeví pouze dvě barevné varianty – Midnight Black a Maple Gold. Později se do prodeje dostane i Orchid Gray a Deep Sea Blue, o které jsme vás informovali před týdny. V tomto ohledu tedy nepřichází ze strany Samsungu žádná změna a své telefony k nevoli zákazníků vypustí postupně.

Cena

Asi nejmíň jasná položka na celém seznamu, která se může ještě lehce změnit. Prvotní odhady však mluví o částce zhruba 1000 Euro pro evropský trh. Těžko však říci, kam až jednotlivé země cenu vyženou.

Koncept Galaxy Note 8:

 

Doufám, že jste si o chystaném Note 8 konečně udělali ucelenější obrázek a třeba jste se i rozhodli pro jeho pořízení. Nedivím se, parametry má opravdu hezké a pokud jste milovníky větších telefonů, ale neuchválil vás Galaxy S8, je Note 8 jasná volba.

galaxy-note-8-concept

Dnes nejčtenější

.