• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Konec rozdílům mezi Snapdragonem a Exynosem. Samsung smartphony z USA a ze zbytku světa budou stejně výkonné

  Je všeobecně známo, že se v posledních letech vlajkové lodě společnosti Samsung vyrábí ve dvou hardwarových verzích. Jedna verze je ryze pro trh v USA a je poháněná čipsetem Snapdragon, zbytek světa pak funguje na čipsetu Exynos. Tento problém ze zapříčiněn patentovou politikou v Americe, která některé věci prostě neumožňuje. Všem je tedy asi jasné, že dva rozdílné hardwary mají i rozdílnou výkonnost, byť jsou ve stejném telefonu. S tím by však mohl být už v příštím roce konec.

  LTE modem se stejnou rychlostí je jen začátek

  Na světlo světa totiž prosákly informace, které naznačují, že by se v příštím roce mohl výkon sjednotit alespoň v rychlosti LTE připojení. Dodavatel čipů pro americký trh, společnost Qualcomm, totiž před časem představila nový LTE modem, který podporuje rychlost 1,2 Gb/s a vypadá to, že ho implementuje na svou novou čipovou sadu pro vlajkové lodě roku 2018. To by samo o sobě Samsung asi moc nepotěšilo. Americká verze by totiž byla v tomto ohledu výrazně napřed. Nejnovější zprávy z Jižní Koreji však naznačují, že se podobný úspěch podařil i tamním vývojářům. Podle všeho tak dostanou stejně rychlý přenosový modem i telefony prodávané jinde než v USA. Alespoň v tomto ohledu tak nebudou zákazníci po celém světě nikterak zvýhodňováni.

  Je však potřeba si uvědomit, že vlastnit přístroj s takto rychlými přenosovými rychlostmi ještě neznamená tuto rychlost skutečně využívat. Poslední slovo mají v tomto ohledu stejně nakonec poskytovatelé a operátoři, bez jejichž podpory se celá tato věc neobejde. Každopádně je to velmi slibný krok do budoucnosti, který naznačuje, že se můžeme brzy dočkat stejně výkonných telefonů po celém světě.

  Zdroj: Neowin

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online