Zavřít reklamu

O tom, že se inženýři v Samsungu rozhodli před nějakým časem oprášit myšlenku legendárních „véčkových“ telefonů, které se těšily velké oblibě zhruba před dvanácti lety, jste už pravděpodobně slyšeli. Něco však bude přeci jen jiné. Hardwarově by měl být nový „véčkař“ srovnatelný i s opravdu dobrými high-endovými telefony. Nyní se na internetu objevily rendery, které jasně naznačují, že se nebudeme muset stydět ani za jeho design. Naleznete je na konci tohoto článku.

Konstrukcí vás telefon na první pohled pravděpodobně ničím nezarazí. Když si ho však prohlédnete pozorněji, všimnete si dvou displejů. Ty by měly měřit 4,2“ a disponovat rozlišením 1080p. Displej na „zadní straně“ by měl uživateli zajistit prakticky vše, co je bez nutnosti použití fyzických tlačítek potřeba. Telefon navíc vypadá zaklapnutý opravdu hezky a nejspíš byste ani nepostřehli, že se vůbec o „véčkový“ model jedná. Když se k tomu všemu přidá hlavní 12 Mpx kamera, kterou obecně Samsung umí velmi dobře, a přední kamera s rozlišením 5 Mpx, dostaneme opravdu zajímavý kousek, který milovníky starších designů telefonů zajisté neurazí.

Za hardware se stydět opravdu nemusí

Pro úplnost bychom si však měli připomenout i některé další detaily, které popisují již zmíněnou hardwarovou výbavu. Pro důkaz toho, že nebude model SM-W2018 žádným hráčem do počtu, nám bohatě postačí tři základní údaje. Zaprvé, jeho srdcem bude skvělý procesor Qualcomm Snapdragon 835, který známe například z Galaxy S8 (záleží však na zemi prodeje). Zadruhé, nejméně 6 GB RAM paměti, která se pro high-endové telefony typickým artiklem. Zatřetí, interní paměť 64 GB s pravděpodobnou možností rozšíření. I základní interní paměť je však docela slušná a běžnému uživateli ke spokojenosti hravě postačí.

 

Jediným mínusem, který by mohl jihokorejskou novinku lehce srážet na kolena, je absence senzorů pro Touch ID a pravděpodobně i Face ID. Pokud se však Samsungu podařila tato technologie implementovat do displeje, uživatelé by se ji mohli dočkat i zde. Osobně si však myslím, že představení implementované čtečky otisků prstů v displeji zrovna u tohoto telefonu je spíše v rovině sci-fi. Nechme se však překvapit, co nám nový Samsung nakonec přinese. Těžko však říci, kdy to bude. Jako jedna z variant se tak může zdát například 23. srpen, kdy spatří světlo světa i chystaný Galaxy Note 8.

Samsung-flip-phone

Dnes nejčtenější

.