Zavřít reklamu

Už vám jde hlava kolem z toho, kolik informací se o chystaném Samsungu Galaxy S8 Active dozvídáte z různých zdrojů? Nesmutněte! Připravil jsem pro vás krátké shrnutí všeho, co o „aktivním“ Samsungu zatím víme. Pohodlně se proto usaďte a celý telefon si společně se mnou zrekapitulujte. A kdo ví, třeba se po následujících řádcích skálopevně rozhodnete pro jeho pořízení.

Baterie

Model Active si na výdrži baterie hodně kvůli své využitelnosti zakládá a proto se určitě nebudete divit její kapacitě. Ta by měla být podle všech dostupných informací rovné 4000 mAh. Takováto kapacita zaručuje dvou až třídenní využívání telefonu, pokud na něm nebudete viset celé dny. Velmi dobrou výdrž má například i 3500 mAh velká baterka Samsungu Galaxy S8 Plus, proto se dá u jeho „aktivního“ kolegy očekávat výdrž ještě o něco lepší.

Vzhled

Na první pohled telefon s klasickými rysy Samsungu. Tělo by však mělo být vyrobeno z vojenského polykarbonátu a displej by měl chránit kovový rám, který vyčnívá před něj a zaručuje mu alespoň elementární stupeň bezpečnosti.

Displej

Pokud jste si zamilovali ladné křivky u modelů Galaxy S8 a S8 Plus, u Active je nehledejte. Tato designová záležitost je pro použití u tohoto typu telefonu opravdovým science fiction. Místo infinity zaobleného displeje se proto Samsung rozhodl použít klasický plochý panel o úhlopříčce 5,8“. Ten je opatřen opravdu prvotřídním ochranným skleme Gorilla Glass 5, které zajišťuje prakticky nepoškrabatelnost a velkou odolnost nárazů.

Software

Nejpravděpodobnějším operačním systémem, který na modelu Active poběží, se zdá být Android 7.0 Nougat. Samozřejmostí by pak měla být podpora Bixby, které však bude u tohoto modelu chybět její speciální tlačítko. Co však chybět nebude, jsou ovládací dotykové prvky na obrazovce, které se budou nápadně podobat Galaxy S8. Alespoň tak to na nás z dostupných fotografií působí.

Další technické údaje

Model S8 Active samozřejmě nestojí jen na softwaru, displeji, vzhledu a baterii. Velmi podstatnou roli v něm hrají i ostatní komponenty, o kterých už toho též známe poměrně hodně. Srdcem telefonu by například měl být osmijádrový procesor Snapdragon 835. Telefon by měl disponovat 4 GB RAM pamětí a pravděpodobně 32 GB interní pamětí rozšiřitelnou o další místo. Fotoaparát by se pak měl chlubit 12 Mpx, které zajistí opravdu solidní záběry. Samozřejmostí je diodový blesk a čtečka otisků prstů, která je po vzoru klasických Galaxy S8 umístěna vedle fotoaparátu.

Doufám, že jste si díky této sumarizaci udělali přehlednější obrázek o tom, na co vlastně čekáte a případně jste se ve volbě utvrdili. Pokud se stal přesný opak a vás popis odradil, máte alespoň více času na volbu telefonu nového, protože nemusíte čekat na oficiální představení tohoto modelu. Tak či tak vám přeji šťastnou ruku při výběru.

Galaxy S8 Active FB 2

Dnes nejčtenější

.