Zavřít reklamu

Když se Apple loni na podzim pochlubil svými vlastními bezdrátovými sluchátky AirPods, téměř každého ihned napadlo, kdy s něčím podobným přijde i Samsung. Nesmíme však zapomínat, že právě Samsung přišel s produktem v tomto segmentu mnohem dříve. Zcela bezdrátová sluchátka Gear IconX tu totiž byla dávno před AirPods.

Jedná bezdrátová sluchátka už Samsung má – Gear IconX:

Ta však Samsungu pravděpodobně nestačí, protože podle všeho podle všeho se jihokorejský gigant už nějakou dobu zabývá vývojem svých vlastních bezdrátů. Vnukne jim však jednu velmi zajímavou funkci, kterou jablečné pecky nenabízí – chytrou asistentku Bixby.

Není se asi ani čemu divit. Asistentka od Samsungu je na světě velmi krátce a logicky tak nemá moc velké zázemí. Samsung sice nedávno spustil podporu pro trh v USA, bez nějaké další iniciativy se však ani po tomto kroku asistentka neprosadí. Dokonce ani tlačítku na vlajkových lodích Galaxy S8 a S8+ lidé v Samsungu tak úplně, jakožto zaručenému způsobu jak přitáhnout uživatele, nedůvěřují. Sluchátka, po kterých určitě nejeden fanoušek jihokorejské společnosti prahne, jsou tak s podporou Bixby velice minou a skoro neinvazivní cestou, jak si své uživatele přeci jen přilákat.

Nahradí bezdrátová sluchátka chytrý reproduktor?

Podrobné informace zatím o tomto projektu známy nejsou. Některé zdroje však nová sluchátka přirovnávají k chystanému Apple HomePodu, čili chytrému reproduktoru. Vývoj podobného produktu se sice Samsung rozhodl před časem pozastavit, osekanější variantu v podobě sluchátek však přinést klidně může. Navíc se údajně společnosti podařilo vyvinout daleko propracovanější softwarové řešení, než kterým se chlubí právě Apple a právě to by mohlo nová sluchátka pasovat do role opravdu adekvátního konkurenta v tomto odvětví trhu.

Co se týče samotného uvedení na trh, spekuluje se o malé senzaci. Podle některých by totiž mohl Samsung svá chytrá sluchátka přibalit už k plánovanému Galaxy Note 8. Ten představí 23. srpna v New Yorku (psali jsme zde). Zda však přinese senzaci v podobě sluchátek si osobně tipnout netroufnu.

Hlavním mínusem, který naznačuje spíše pozdější prodej, je omezenost Bixby na pouhé dva jazyky. Mělo by vůbec cenu vydávat takovouto věc jen pro dva státy? Už kvůli tomu si pravděpodobně Samsung ještě chvíli rád počká. Nic s tím rozhodně nezkazí a trh pak zasáhne s více jazyky o to masivněji. Nechme se však překvapit. Třeba se dočkáme krom představení Galaxy Note 8 i spuštění další vlny podpory jazyků.

Samsung headphones airpods FB

Zdroj: phonearena

Související články

Dnes nejčtenější

.