Zavřít reklamu

Prakticky hned poté, co spatřil na červnové konferenci Applu světlo světa jeho inteligentní reproduktor HomePod, se vyrojily spekulace o možné konkurenci se strany Samsungu. Zdroje přímo z Jižní Koreji totiž tvrdily, že se se Samsung podobným projektem zabývá už delší dobu. Některé zdroje hovoří dokonce o vývoji v řádu dvou let. Inteligentní asistentkou v reproduktoru Samsungu se měla stát Bixby, kterou můžou uživatelé znát zatím výhradně z telefonů Galaxy S8 a S8 Plus. Tento produkt se měl po vydání bleskurychle zařadit mezi již stávající chytré domácí asistentky Amazon Alexa, Google Home a již zmiňovaný HomePod.

Trh s asistenty je pro Samsung příliš malý rybníček

Nejnovější zprávy však hlásají přesný opak. Samsung prý v tomto odvětví trhu nespatřuje nějak závratný potenciál a tím pádem se mu do dokončení projektu moc nechce. Zdroj označil za největší problém celého projektu bezkonkurenční ovládnutí globálního trhu Amazonem, který se bude pravděpodobně prát o místo s Applem. Na asistentku Samsungu by tak zbylo místo převážně na korejském trhu a ten se rozhodně takovýmto produktem sytit nevyplatí.

Samsung HomePod reproduktor

 

Dalším důvodem, který lze označit za možnou příčinu, je absence podpory angličtiny pro Bixby. I kdyby se chtěl Samsung přeci jen pokusit expandovat za hranice, s jiným než anglicky mluvícím produktem to nemá v žádném případě cenu. Je však možné, že až tuto věc doladí, do reproduktoru se klidně pustí. Myslí si to i navýsost důvěryhodný a spolehlivý The Wall Street Journal, který bere tuto skutečnost pomalu za hotovou věc. Koneckonců, proč by to Samsung přeci jen ve světě virtuálních asistentek nezkusil trochu rozvířit? Potenciál na to určitě má.

homepod-fb

Zdroj: cultofmac

Dnes nejčtenější

.