Zavřít reklamu

Facebook se před nedávném pochlubil, že funkci Find Wi-Fi rozšiřuje mezi všechny své uživatele z celého světa, kteří používají jeho stejnojmennou aplikaci na Androidu nebo iOS. Find Wi-Fi se svého debutu dočkala minulý rok, a to jen v hrstce zemí, kde mají uživatelé problém s pokrytím mobilních sítí. V převážné většině šlo o rozvojové země jako například Indie. Nyní ale může zmiňovanou funkci využívat každý.

A k čemu je vlastně Find Wi-Fi dobrá? Na základě vaší aktuální polohy vám pomůže najít Wi-Fi hotspoty, které se nachází například poblíž nějakých firem, v kavárnách nebo na letištích a vy se k nim můžete připojit. Funkce se tak může hodit například v zahraničí, když si nechcete plýtvat drahocenným balíčkem dat, nebo prostě v místech, kde je horší pokrytí. Funkce vám totiž bude fungovat v podstatě kdekoli na světě.

Funkci Find Wi-Fi naleznete v aplikaci Facebook tak, že ji otevřete a vpravo nahoře kliknete na ikonu menu (tři čárky pod sebou). Následně už jen ze seznamu stačí vybrat „Najít Wi-Fi“, funkci aktivovat a začít hledat. Hotspoty, na které se můžete připojit, se vypisují buďto ve formě seznamu nebo se ukáže jejich poloha na mapě. Ke konkrétní Wi-Fi se můžete nechat přímo z Facebooku navigovat.

Find Wi-Fi Facebook FB

Související články

Dnes nejčtenější

.