Zavřít reklamu

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že se prodej Samsungu Galaxy S8 zrovna dvakrát nedaří. V porovnání určitého časového úseku s prodeji jeho o rok staršího kolegy měl dokonce opravdu výrazně ztrácet. Koneckonců, i tato skutečnost měla být jedním z důvodů, proč se Samsung rozhodl vypustit svůj Galaxy Note 8 se značným předstihem. Slova generálního ředitele Samsungu Koha však hovoří zcela opačně.

Vyvrácení z úst toho nejpovolanějšího

Na tiskové konferenci v Taipei, kde mimo jiné potvrdil i dřívější představení již zmiňovaného Galaxy Note 8, se ředitel nechal slyšet, že jsou všechny tyto zprávy lživé. Podle čísel, která má společnost k dispozici, jsou totiž prodeje smartphonů Galaxy S8 daleko vyšší, než tomu tak bylo přesně před rokem.

Podle Koha jsou zisky z prodejů dvou nových vlajkových lodí zhruba o úctyhodných patnáct procent vyšších. Podle analytiků společnosti Samsung budou tyto procenta v dalších dvou čtvrtletí tohoto roku dokonce velmi solidně stoupat. To může zapříčinit třeba i zklamání uživatelů z očekávaného iPhonu 8. Právě tento fakt by mohl v krajním případě Samsungu přihrát zcela novou skupinu zákazníků, která by pravděpodobně po telefonech vyšší třídy, tedy nynějších „osmičkových“, sáhla.

Menší útlum v gradujících prodejích může znamenat uvedení již zmíněného Galaxy Note 8. Ten by měl světlo světa spatřit už 23. srpna. K dispozici však bude až o měsíc později a to jen pro vybrané státy. Galaxy S8 se tak ještě pěkných pár týdnů o zpomalení prodeje pravděpodobně bát nemusí.

Samsung Galaxy S8 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.