Zavřít reklamu

Facebook se dnes pochlubil s novinkou, která uživatele Messengeru jistě nepotěší. Po testování v Austrálii a Thajsku vypouští reklamy v Messengeru do celého světa. Nově tak zasáhnou až 1,2 miliardy uživatelů, kterými se populární chatovací aplikace Marka Zuckerberga chlubí. A je velice pravděpodobné, že brzy se reklamy začnou ukazovat i českým a slovenským uživatelům.

Inzerenti mohou nově při vytváření reklam na Facebooku zvolit možnost, že se bude jejich reklama ukazovat právě i v Messengeru. Reklamy se však nebudou zobrazovat v samotných konverzacích, ale na hlavní straně mezi kontakty, kde se už nyní ukazují Stories, navrhovaní uživatelé atd.

Jedinou potěšující zprávou tak zůstává, že Facebook začíná s rozšiřováním reklam mezi všechny uživatele pomalu. Nejprve je prý bude v následujících týdnech ukazovat jen malému procentuálnímu zastoupení uživatelů ve Spojených státech. Postupem času je ale rozšíří mezi všechny, ostatně jako to dělá u všech svých novinek.

Zpočátku Facebook zkoušel monetizovat Messenger tím způsobem, že firmám nabídl vytváření chatovacích botů. Této příležitosti se chytili i některé české firmy, obzvláště pak pojišťovny. Boti ale Facebooku nestačí, a tak přichází s tradičními reklamními banery. Ostatně je na čase, samotný CFO Facebooku totiž nedávno přiznal, že reklamní plochy na jejich sociální síti jsou již vyčerpané.

Facebook Messenger FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější