Zavřít reklamu

Reklamy v Messengeru odstrartovaly, Facebook je začíná ukazovat všem

|
Kategorie:Ostatní
Diskuze

Facebook se dnes pochlubil s novinkou, která uživatele Messengeru jistě nepotěší. Po testování v Austrálii a Thajsku vypouští reklamy v Messengeru do celého světa. Nově tak zasáhnou až 1,2 miliardy uživatelů, kterými se populární chatovací aplikace Marka Zuckerberga chlubí. A je velice pravděpodobné, že brzy se reklamy začnou ukazovat i českým a slovenským uživatelům.

Inzerenti mohou nově při vytváření reklam na Facebooku zvolit možnost, že se bude jejich reklama ukazovat právě i v Messengeru. Reklamy se však nebudou zobrazovat v samotných konverzacích, ale na hlavní straně mezi kontakty, kde se už nyní ukazují Stories, navrhovaní uživatelé atd.

Jedinou potěšující zprávou tak zůstává, že Facebook začíná s rozšiřováním reklam mezi všechny uživatele pomalu. Nejprve je prý bude v následujících týdnech ukazovat jen malému procentuálnímu zastoupení uživatelů ve Spojených státech. Postupem času je ale rozšíří mezi všechny, ostatně jako to dělá u všech svých novinek.

Zpočátku Facebook zkoušel monetizovat Messenger tím způsobem, že firmám nabídl vytváření chatovacích botů. Této příležitosti se chytili i některé české firmy, obzvláště pak pojišťovny. Boti ale Facebooku nestačí, a tak přichází s tradičními reklamními banery. Ostatně je na čase, samotný CFO Facebooku totiž nedávno přiznal, že reklamní plochy na jejich sociální síti jsou již vyčerpané.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět