Zavřít reklamu

Ak ste vlastníkom modelov Samsung Galaxy S5 mini a Samsung Galaxy A3 (2015) tak by ste mali zbystriť pozornosť a určite si tento článok prečítať. Od začiatku marca (března) začala vychádzať softvérová aktualizácia pre oba zmieňované modely. Jedná sa o verzie SW pod označením XXS1CQD5 pre A3 (2015) a XXU1CQA1 pre S5 mini. Problém je, že po stiahnutí aktualizácie majú tieto telefóny problémy.

Samsung Galaxy S5 mini a Galaxy A3 (2015)

V oboch verziách majú telefóny problém s automatickým jasom. V praxi to funguje, tak, že keď automatický jas dosiahne svoj maximum, napríklad vonku na priamom slnku a počas toho dôjde k zamknutiu a odomknutiu displeja, tak sa jas nedokáže vrátiť na pôvodnú maximálnu hodnotu. Displej ostane svietiť asi len na polovičnú hodnotu. Pri takých svetelných podmienkach je displej nečitateľný.

Momentálne oficiálne riešenie zatiaľ nie je dostupné. V miestach so silným zdrojom svetla je dobré používať manuálne nastavenie jasu pre korektné fungovanie. Kto by si ale aj napriek tomu chcel ponechať nastavený automatický jas, dá sa to. No po následnom odomknutí displeja je potrebné prekryť snímač jasu rukou. Vtedy sa displej rozsvieti a do uzamknutia zas všetko funguje. S týmto problémom sme oslovili už aj Samsung, ale zatiaľ sa nám k tomu nevyjadril.

Počítame s tým, že tento problém bude odstránený v najbližších aktualizáciách. Priamo sa nejedná o závadu telefónu, ale ide len o nevyladený softvér. Nie je potrebné zariadenia reklamovať.

Samsung Galaxy S6

U modelu Samsung Galaxy S6 nastala zmena v najnovšej verzii softevéru XXU5EQE6. Samsung od týchto verzií začína odstraňovať funkciu videohovorov v položke telefón. Zatiaľ sa jedna len o slovenský open market (ORX), no určite nie je vylúčené, že takýto osud čaká aj ostatné distribúcie.

Funkcia videohovoru sa pri tomto modele a v ďalších aktualizáciách nebude do budúcna vyskytovať a končí. Aspoň takto sa nám vyjadril Samsung.

Pravdepodobne éra chytrých aplikácií dosiahla toho, pre čo boli vytvorené. Je len otázka času kedy nám budú funkcie z mobilov postupne miznúť.

S5 mini

Dnes nejčtenější

.