Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co jsme psali o tom, že dorazila i na Samsung Galaxy S8 z volného trhu aktualizace firmwaru, která je velmi kontroverzní. U navigačního panelu změnila paletu barev, úplně černou si už nenastavíte. Přinesla ale také funkci, kvůli které vás barvy panelu nemusí trápit a jež dává Infinity displeji konečně smysl.

Nekonečný displej si jistě oblíbil nejeden vlastník Galaxy S8 a Galaxy S8+. Zvlášť při přehrávání videí nebo hraní některých her, pokud u nich ovšem režim na celou obrazovku nezakryl část rozhraní. Režim celé obrazovky se dal od vydání telefonů vnutit i celé řadě dalších aplikací, nicméně ruku na srdce – zatím jsem si nevšiml jediné aplikace vyjma právě her, kde by to fungovalo.

Ve firmwaru ale nyní přibyla funkce skrývání navigačního panelu. Aktivovat se dá v Nastavení –> Zobrazení –> Navigační panel zapnutím přepínače Tlačítko zobrazení a skrytí a funguje tak, že kromě virtuálních tlačítek Přepínání aplikací, Domů a Zpět úplně nalevo přibyla tečka, kterou buď panel ukotvíte, nebo mu dovolíte skrývat se.

Okamžitě jsem si režim skrývání zapnul a velmi si ho oblíbil. Navigační panel se pak v případě potřeby vysune odspodu obrazovky a bývá poloprůhledný.

Ve spojení s webovým prohlížečem Samsung Internet (klasická verze i beta) jde o hotového zabijáka Google Chrome. Můžete si totiž zvolit i skrývání stavového panelu (jde o onen horní, zobrazují se na něm ikonky oznámení, připojení, stavu sítě a baterky) a tak od této chvíle máte k dispozici naprosto celý Infinity displej jen pro prohlížení webu.

Funkce se aktivuje hned, když stránku jen trochu potáhnete směrem dolů. V tu chvíli zmizí i panel aplikace s tlačítky Zpět, Vpřed, Domů, Záložky a Karty, který se aktivuje zase ve chvíli, kdy se na stránce vracíte nahoru.

Někomu to může přijít jako banalita, vždyť stavový panel má zabírá jen čtyři milimetry plochy, navigační panel pak osm. Jenže zkuste a uvidíte. Nejenže to vypadá krásně, navíc se na obrazovku dostane podstatně více textu. Zvlášť, když vidíte dobře a nemáte zvětšené písmo.

Skrytí navigačního panelu samozřejmě pomůže při čtení webů i v Google Chrome, tam se vám ale nepodaří skrýt stavový panel a trochu to tedy kazí „umělecký dojem“.

Na domovské obrazovce samozřejmě navigační panel zůstává trvale zapnutý. A pokud stejně jako já používáte tmavý motiv, v rušivé bílé se vám naštěstí neukáže. A to ani v Nastavení, Kontaktech a podobně s mým motivem černého pozadí, zatímco třeba u tmavého Netflixu už se vnutí bohužel v bílé.

Ve fotogalerii se můžete podívat na různé příklady obrazovek telefonu S8+ se zapnutým i vypnutým navigačním panelem. Jeho vypnutí samozřejmě pomáhá i v jiných aplikacích, třeba v obchodě Google Play vidíte další řadu nabízených appek.

Za mě osobně jde směrem k Samsungu pochvala. Do komentářů nám můžete napsat, jestli mé nadšení sdílíte a funkci používáte.

Galaxy S8 FB

 

Dnes nejčtenější

.