Zavřít reklamu

Už pěkných pár měsíců se zahraničními technologickými servery šíří informace, že buď Apple nebo Samsung představí smartphone, který bude mít jako první zabudovanou čtečku otisků prstů v displeji. Už v březnu představený Samsung Galaxy S8 se měl touto technologií pochlubit, ale jak víme jihokorejcům se nepodařilo dostat snímač do takové podoby, aby byl použitelný. Očekávalo se tedy, že Samsung zvládne technologii vypiplat do příchodu Galaxy Note 8, který by se měl ukázat už na konci léta, ale ani ten čtečku pod displejem nenabídne, jelikož společnosti se nepodařilo vyřešit problém s podsvícením panelu.

Celý technologický svět tak předpokládá, že se svým řešením přispěchá Apple v září u svého nového iPhonu. I když má americký gigant údajně se čtečkou stále problém, není její přítomnost v nadcházejícím iPhonu zatím vyloučena. Jenže podle nových indicií to vypadá, že ani Apple nebude první, kdo se snímačem v displeji dorazí na trh. Jihokorejcům i Američanům totiž pravděpodobně brzy seberou triumf Číňané, konkrétně u nás méně známá značka Vivo, která má světu svůj telefon s revoluční novinkou ukázat na MWC2017 v Šanghaji startující příští týden v úterý 26. 6.

Přibližně před týdnem se na čínské sociální síti Weibo objevilo video se smartphonem značky Vivo, kde autor videa telefon údajně odemkl přiložením otisku na displej. Videu ale nikdo moc nepřikládal příliš velkou důležitost, protože odemknutí skrze displej bylo velice snadné zfalšovat.

Nyní ale faktu, že Vivo telefon s revoluční technologií skutečně představí, napovídají další indicie. Samotná společnost totiž zveřejnila pozvánku na svou konferenci konající se v rámci šanghajské MWC 2017, kde je v pozadí jasně vyobrazen otisk procházející skrze displej a vše podtrhává ještě slogan „Unlock the future“, tedy v překladu „odemkněte budoucnost“.

Podobně Vivo láká své fanoušky na Twitteru, kde k pozvánce zveřejnil příspěvek, ve kterém v překladu říká, že jsou nadšeni z představení nového řešení už za pár dní na MWC 2017 v Šanghaji. „Odemkněme budoucnost společně,“ láká ještě na závěr.

Zajímavé ovšem je, že to není vůbec poprvé, kdy se Vivo snaží předběhnout konkurenci. Například v roce 2013 představil první telefon s 2K displejem, který disponoval rozlišením 2560×1440 a jemností 490ppi. Se svým smartphonem Xplay5 se pak Vivo stal prvním výrobcem, který v telefonu nabídl 6 GB RAM. Je tedy celkem očividné, že i v případě snímače otisků prstů integrovaném v displeji bude chtít být Vivo první. Otázkou ovšem zůstává, jak spolehlivá technologie bude.

Vivo 2

Související články

Dnes nejčtenější

.