Zavřít reklamu

Na začátku tohoto týdne se světu ukázal nový OnePlus 5, který se designem až možná moc okatě inspiroval u iPhonu 7 Plus. Dnes ale nechme jablečný telefon stranou, jelikož tu máme porovnání novinky s pár měsíců starým Galaxy S8. OnePlus je společnost, která vždy dokáže do svého telefonu dostat špičkové technologie a nabídnout jej za přijatelnou cenu, tedy samozřejmě vzhledem k tomu, že se jedná o model srovnatelný s ostatními vlajkovými modely. OnePlus 5 totiž stojí příjemných 500 €, což v přepočtu dělá necelých 14 000 Kč. A jak všichni víme, Galaxy S8 stojí 21 990 Kč.

Může se ale OnePlus 5 vlajkovému modelu Samsungu rovnat, jak společnost OnePlus prezentuje, když je o tolik levnější? Na kompletní porovnání si budeme muset ještě počkat, dnes tu ale máme srovnání fotoaparátu, kterého se ujal známý amerických YouTuber Dom Esposito.

Jednou z hlavní předností OnePlus 5 je duální fotoaparát, přičemž jedna z čoček funguje jako teleobjektiv, tedy úplně stejně jako na iPhonu 7. Telefon dokonce nabízí i režim Portrait, kdy za pomoci údajů z obou fotoaparátů software automaticky vyhodnotí celý zaostřený objekt, který zvýrazní a pozadí naopak rozostří, čímž popředí vynikne. Úplně stejný režim nabízí i větší smartphone od Applu. Naproti tomu ale fotoaparátu OnePlus 5 chybí optická stabilizace obrazu, což se může podepsat nejenom na kvalitě videa za chůze nebo běhu, ale dokonce i na výsledné kvalitě fotografií.

Fototest Galaxy S8 vs. OnePlus 5:

Fotografie v plném rozlišení naleznete zde a zde.

Jak si můžete sami zpozorovat v galerii výše, OnePlus 5 v porovnání s Galaxy S8 pokulhává při horších světelných podmínkách. Za ideálního světla si zase upravuje barvy, občas je dokonce přepaluje a celkově tak fotografie z něho působí méně realisticky než z Galaxy S8

V videa výše je naopak patrné, že kvalita přední kamery OnePlus 5 je výrazně lepší, než je tomu u telefonu od jihokorejců. Absence optické stabilizace je ovšem při natáčení z hlavního fotoaparátu znát a obraz je jednoznačně více roztřesený. Barvy jsou opět mírně přibarvené, ale výsledek není vůbec špatný a mnohdy vypadá i lépe než u Galaxy S8.

Nicméně každému vyhovuje něco jiného, a tak je ve vaší vlastní režii, jaký názor si na konkrétní telefon uděláte. Se svým posudkem se můžete pochlubit v komentářích níže.

Galaxy S8 vs OnePlus 5 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.