Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali, že připravovaný Galaxy Note 8 se nepochlubí tou nejrevolučnější novinkou – čtečkou otisků prstů integrovanou v displeji. Doposud jsme ale věděli jen to, že ačkoli se inženýři v Samsungu snaží a jistou formu snímače pod displejem mají dokonce již hotovou, není tak dokonalá, aby mohla být nasazena k ostrému použití. Stále však bylo záhadou, v čem konkrétně tkví onen problém. Nyní se ale konečně dozvídáme, že nejvíce by trpělo podsvícení displeje.

Koncept Galaxy Note 8 se čtečkou na zádech a bez ní:

Samsung v Galaxy Note 8 testoval pochopitelně optický senzor, zatímco v současné době na všech svých telefonech využívá senzory kapacitní. Právě optický snímač má tu výhodu, že dokáže snímat papilární linie i skrze různé materiály – nejčastěji právě skrze sklo. Nicméně Samsung při testování neměl problém se snímáním otisku, ale s podsvícením displeje, konkrétně v místě, kde se čtečka nacházela, byl displej světlejší než jinde. A právě to byl hlavní důvod, proč se jihokorejci už podruhé v tomto roce rozhodli snímač v displeji nenabídnou.

O stejnou revoluci se snaží i Apple a několik dalších čínských firem. Právě Apple by se mohl stát vůbec první společnosti na světě, která ve svém telefonu snímač pod displejem nabídne. Stát by se tak mělo už s příchodem letošního iPhonu, který spatří světlo světa na podzim tohoto roku. Do září je ale ještě daleko a navíc je možné, že se Samsung nakonec vytáhne a Galaxy Note 8, který dorazí už v srpnu, čtečkou integrovanou v displeji disponovat bude.

Samsung Galaxy Note 8 fingerprint FB

zdroj: androidheadlines

Dnes nejčtenější

.