Zavřít reklamu

Majitelé QLED televizorů Samsung se dočkají nového příslušenství v podobě nápaditých stojanů, optického kabelu nebo systému na těsnou instalaci televizoru ke zdi, tzv. No Gap Wall-Mount systému.

„Samsung QLED TV patří mezi prémiové televizory, které jsou na jednu stranu minimalistické, ale s promyšlenými a nápaditými detaily, takže dokáží pozdvihnout každý interiér,“ říká Martin Huba, produktový manažer televizní techniky společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, a dodává: „Uvedením příslušenství dáváme zákazníkům další možnost volby, jak s televizorem v prostoru pracovat. Zda ho díky stojanům vystavit do prostoru, nebo s využitím speciálního systému připevnit těsně na zeď. Věříme, že zákazníci tuto variabilitu ocení.“

Stojan Samsung Gravity

Stojan Samsung Gravity svým moderním vzhledem, tvarem i provedením obohacuje moderní interiéry. Je vyroben z nerezové oceli, což je materiál, který pro jeho pevnost i estetický vzhled s oblibou používají architekti a výrobci nábytku. Stojan působí velice nenápadně, takže QLED TV po připevnění do stojanu vytváří dojem, že se v něm vznáší. Kompaktní rozměry stojanu také umožňují umístit televizor do míst, která jsou prostorově omezená. Televizor ve stojanu Samsung Gravity lze také pootočit v rozsahu 70 stupňů (35 stupňů vlevo a vpravo). Doporučená maloobchodní cena stojanu je 18 990 Kč.

Samsung QLED foto 2

Stojan Samsung Studio

Stojan Samsung Studio je navržen tak, aby mohl být QLED TV vystaven doma jako mistrovské dílo. Uživatelům dává možnost snadno umístit televizor kdekoli v domě bez nutnosti pořizovat další kus nábytku, jako je televizní stolek nebo rozměrná skříňka pro AV techniku. Doporučená maloobchodní cena stojanu je 15 990 Kč.

Dříve měl každý model televizoru svůj vlastní standard a potřeboval stojan o konkrétních rozměrech. V současné době Samsung televizní stojany standardizuje, aby byly kompatibilní s 55 a 65palcovými modely včetně celé řady televizorů QLED – Q9, Q8 a Q7. Díky této standardizaci se televizory Samsung podle potřeby snadněji instalují a mění.

Samsung QLED foto 3

Systém těsného připevnění na zeď

Pro ty, kdo si chtějí připevnit televizor na zeď, je vhodným řešením unikátní systém No Gap Wall-Mount, kdy televizor doléhá na stěnu bez jakékoli mezery. Instalace je velmi jednoduchá a její výhodou je i to, že po zavěšení televizoru lze jeho pozici přizpůsobit. Samsung plánuje zpřístupnit toto montážní řešení, určené primárně pro QLED TV značky Samsung, pro všechny televizory, a podpořit tak růst trhu televizního příslušenství. Držák na bezmezerovou instalaci na stěnu pro QLED TV s úhlopříčkou 49–65 palců stojí 3 990 Kč, varianta pro QLED TV s úhlopříčkou 75 palců stojí
4 990 Kč.

Samsung QLED No Gap Wall-Mount 2
Samsung QLED No Gap Wall-Mount 1

Neviditelné připojení

Samsung navíc přichází s novým, „neviditelným“ připojením (Invisible Connection), které pomáhá připojit televizor k One Connect Boxu, do něhož lze připojit veškerá externí zařízení jako jsou Blu-ray přehrávač nebo herní konzole. Jedná se o tenký průhledný optický kabel, který má v průměru jen 1,8 mm. Pětimetrová varianta tohoto kabelu je dodávána společně s QLED TV, zatímco 15metrová varianta se prodává samostatně za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 Kč. Pomocí jediného průhledného kabelu umožní tato technologie uživatelům lépe uspořádat chaotickou změť nevzhledných kabelů, které obvykle televizor obklopují.

Samsung QLED Invisible Connection
Samsung-QLED-Studio FB

Dnes nejčtenější

.