Zavřít reklamu

Do redakce se nám dostala dlouho očekávaná dokovací stanice Samsung DeX. Jak už asi všichni dobře víte, jedná se o dock, který dokáže proměnit nový Galaxy S8 nebo Galaxy S8+ v počítač. Stačí jen na stanici (do USB-C konektoru) postavit telefon, připojit přes HDMI kabel externí monitor a buďto přes Bluetooth nebo přes USB kabel připojit ještě klávesnici a myš. Rázem máte z chytrého telefonu osobní počítač.

Po pár dnech používání můžeme konstatovat, že DeX funguje skvěle. Po připojení telefonu je počítač připravený k používání prakticky ihned a okamžitě tak můžete pokračovat v práci ve stejných aplikacích, které jste měli spuštěné na telefonu. Aplikací, které podporují desktopový režim, není prozatím příliš mnoho, ale základní kancelářské programy jako Microsoft Word, Excel, PowerPoint a další aplikace přímo do Samsungu už jsou počítačovému systému přizpůsobené.

Než ale pro vás do recenze sepíšeme naše dojmy z používání, rádi bychom se vás zeptali, co konkrétně vás na DeX zajímá. Přeci jen se jedná o zcela nový produkt s logem Samsungu, a ne všechny detaily byly zmíněny při jeho představení nebo jsou uvedeny v popisu produktu na stránkách společnosti. Jestliže tedy o Samsung DeX Station uvažujete, ale zajímá vás nějaký detail, o kterém jste se ještě nikde nedočetli, pak nám určitě zanechte pod článkem komentář a my vaše dotazy v recenzi rádi zodpovíme.

Sasmung DeX FB

Dnes nejčtenější

.