Testujeme stanici Samsung DeX. Co všechno byste o ní chtěli vědět?

Do redakce se nám dostala dlouho očekávaná dokovací stanice Samsung DeX. Jak už asi všichni dobře víte, jedná se o dock, který dokáže proměnit nový Galaxy S8 nebo Galaxy S8+ v počítač. Stačí jen na stanici (do USB-C konektoru) postavit telefon, připojit přes HDMI kabel externí monitor a buďto přes Bluetooth nebo přes USB kabel připojit ještě klávesnici a myš. Rázem máte z chytrého telefonu osobní počítač.

Po pár dnech používání můžeme konstatovat, že DeX funguje skvěle. Po připojení telefonu je počítač připravený k používání prakticky ihned a okamžitě tak můžete pokračovat v práci ve stejných aplikacích, které jste měli spuštěné na telefonu. Aplikací, které podporují desktopový režim, není prozatím příliš mnoho, ale základní kancelářské programy jako Microsoft Word, Excel, PowerPoint a další aplikace přímo do Samsungu už jsou počítačovému systému přizpůsobené.

Než ale pro vás do recenze sepíšeme naše dojmy z používání, rádi bychom se vás zeptali, co konkrétně vás na DeX zajímá. Přeci jen se jedná o zcela nový produkt s logem Samsungu, a ne všechny detaily byly zmíněny při jeho představení nebo jsou uvedeny v popisu produktu na stránkách společnosti. Jestliže tedy o Samsung DeX Station uvažujete, ale zajímá vás nějaký detail, o kterém jste se ještě nikde nedočetli, pak nám určitě zanechte pod článkem komentář a my vaše dotazy v recenzi rádi zodpovíme.

Diskuze

  Zdravím,

  zajímalo by mě, zda DeX mohu připojit i ke staré LCD televizi s HDMI, mám ji doma nevyužitou a či tam jde provádět i nějaký jednodušší střih videa přes nějaký program. Mockrát děkuji za odpověď.

  Reagovat

  Mě by z čiré zvědavosti zajímalo, co se stane, když do DEXu připojím jiný smartphone s USB-C? Bude se to chovat jen jako kabel k PC, nebo bude zrcadlit klasickou plochu androidu? 🙂

  Reagovat

  Dobrý den,
  Dex mám stejně jako s8 od chvíle co vyšla. Stane jsem ale nepřišel na to, jak použít ke zvuku místo dex televizi. Víte prosím jak na to? Moc děkuji

  Reagovat

  Dobrý den,
  Zajímalo by mě, jestli je možné na DeXu spustit a plnohodnotně používat adobe Illustrator, InDesign a Photoshop.
  Díky moc a hezký den.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět