Zavřít reklamu

Už před pár týdny jsme vás informovali, že Samsung připravuje odolnou verzi Galaxy S8. Má jím být již tradičně verze s přídomkem Active, kterou jihokorejský gigant uvádí na trh vždy krátce po premiéře vlajkového modelu z řady Galaxy S. Letos tomu nebude jinak, ale všechny zajímalo, jak Samsung dokáže proměnit nejkřehčí smartphone všech dob v jeden z nejodolnějších modelů. Nová fotografie nám ale dává poměrně přesnou odpověď na naši otázku.

Jihokorejci se totiž rozhodli vypustit tolikrát vyzdvihovaný nekonečný displej. Tím tedy nejenom zmizely zahnuté hrany, ale také se mírně zvětšil horní a spodní rámeček. I přesto se ale Samsung rozhodl nevrátit klasické hardwarové tlačítko a zájemci o odolný model se budou muset spokojit se softwarovou náhražkou. Pokud se podíváte na fotografii níže, musíte nám dát za pravdu, že Galaxy S8 Active bude silně připomínat LG G6.

Telefon dostane označení SM-G892A a pochlubit by se měl i stejnými vnitřnostmi jako jeho méně odolný bráška. Chybět nebude ani bezdrátové nabíjení, protože o únik se postarala Wireless Power Consortium, tedy skupina stojící za Qi standardem bezdrátového nabíjení. Samozřejmostí bude i prachu- a voděodolnost IP68 a nejspíš opět i MIL-STD 810G, kdy je telefon testován v extrémně vysokých i nízkých teplotách, odolá tak teplotním šokům, plísním, korozi, vibracím atd.

Oproti standardnímu modelu by ale Active měl disponovat výrazně větší baterií. Například minulý rok se Galaxy S7 Active chlubil 4000mAh baterií, zatímco klasicky Galaxy S7 měl baterii o kapacitě 3000 mAh. Prodávat by se novinka zpočátku měla jen ve Spojených státech exkluzivně u operátora AT&T. Nicméně je pravděpodobné, že zavítá i na evropský trh.

Samsung Galaxy S8 Active FB
Galaxy S8 Active FB 2

Dnes nejčtenější

.