Zavřít reklamu

Samsung DeX, dokovací stanice, kterou jihokorejci představili po boku Galaxy S8 a Galaxy S8+, umí oba zmíněné smarthpony proměnit v počítač pro běžnější, převážně kancelářskou práci. Podle specifikací produktu je DeX kompatibilní právě jen s nejnovějšími vlajkovými modely Samsungu a žádnými jinými. Uživatel gazcart ale ukázal, že to není tak úplně pravda, protože dock funguje i s jiným telefonem a hlavně od úplně jiné značky a s jiným operačním systémem.

Samsung DeX je totiž kompatibilní i se smartphonem Microsoft Lumia 950, a to bez sebemenších problémů. Po připojením Lumie se na připojeném externím monitoru načte speciální uživatelské rozhraní založené na Windows 10, které je poháněno přímo hardwarem telefonu.

Za vším pravděpodobně bude fakt, že na DeX spolupracoval Samsung přímo s Microsoftem. Na stejném principu totiž funguje i jejich Microsoft Continuum, ze kterého navíc DeX vychází. Zatímco ale na Continuum se spustí jakési odlehčené Windows 10, na DeX se naopak spustí jakýsi desktopový Android. Tak či tak, oba systémy jsou si v mnoha ohledech podobné a zvládají v podstatě to samé. Nahradit plnohodnotný počítač nedokáže ani jedno řešení, ale oboje mohou být pro někoho dostačující.

Samsung DeX FB

Dnes nejčtenější

.