Zavřít reklamu

Operační systém Tizen se rozšiřuje. Podívejte se, jak vypadá nová verze 4.0 a její novinky

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. společně se 30 partnery realizovala v hotelu Hilton Union Square v San Francisku letošní konferenci Tizen Developer Conference (TDC) 2017, která proběhla ve dnech 16. – 17. května 2017. Kromě softwarových vývojářů se konference zúčastnila více než tisícovka partnerů z oblasti poskytování služeb a obsahu, výrobců zařízení a dalších partnerů ekosystému Tizen.

Hlavním mottem konference TDC 2017 je „Ready To Connect, Get Involved!“ – „Jsme připraveni se připojit, přidejte se!“, představila se zde vize pro éru internetu věcí (IoT), která účastníkům nabídla další možnosti, jak využívat klíčové vlastnosti platformy Tizen 4.0, nejrůznější technologie a produkty a rozvíjející se vývojářské prostředí potřebné pro tvorbu uživatelského prožitku (UX) a vývoj produktů a aplikací.

TDC je jako každoroční odborná konference pro globální vývojáře místem pro přestavení nových technologií a produktů Tizen. Poprvé se konala v San Francisku v roce 2012, kdy byla spuštěna otevřená platforma Tizen 1.0 s otevřeným zdrojovým kódem. Od té doby se za posledních pět let OS Tizen vyvinul do verze Tizen 4.0, která podporuje širokou škálu zařízení Tizen.

Tizen 4.0 na snímcích (komentovaná galerie):

„Od svého spuštění se Tizen stal operačním systémem pro téměř všechny produkty společnosti Samsung, zaznamenal rekordní růst tržeb a stal se nejúspěšnějším vestavěným OS na bázi Linuxu na světě. Při otevřené spolupráci a s nástupem éry internetu věcí očekáváme, že Tizen bude znamenat nové příležitosti pro budoucnost internetu věcí,“ uvedl Won Jin Lee, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics a předseda technické řídicí skupiny pro Tizen.

Rozšíření ekosystému zařízení Tizen s platformou Tizen 4.0

K hlavním změnám v platformě Tizen 4.0 patří optimalizace pro vývojáře internetu věcí, které jim umožní rychlou tvorbu a komerční uvedení nejrůznějších aplikací. Zatímco použití existující platformy Tizen bylo omezeno na taková zařízení jako televize a chytré telefony, Tizen 4.0 poskytne vývojářské prostředí, které je možné upravovat v souladu s charakteristikami nejrůznějších zařízení prostřednictvím rozdělení na funkční moduly. Kromě toho byla platforma Tizen 4.0 rozšířena na Tizen RT (Real-Time), aby zahrnula nejen vyspělé produkty jako televizory a mobilní zařízení, ale i produkty na opačném konci spektra, včetně termostatů, vah, žárovek a dalších.

Díky spolupráci projektu Tizen se společností Microsoft mohou nyní vývojáři snadněji vytvářet aplikace Tizen s použitím oblíbených programovacích jazyků. Konkrétně byla do platformy Tizen zařazena prostředí Microsoft .NET a Xamarin UI, takže je možné v prostředí Visual Studio vyvíjet aplikace psané v jazyce C#, což povede ke zvýšení produktivity.

Aby bylo možné rozšířit ekosystém zařízení na bázi platformy Tizen pro internet věcí, plánuje společnost Samsung posílit svoji spolupráci s výrobci čipů, jako jsou Samsung ARTIK a BroadLink v Číně, s výrobcem domácích spotřebičů Commax v Koreji a poskytovatelem služeb Glympse v USA.

Nové služby a výrobky Tizen: Modul ARTIK™053 a chytrý telefon Samsung Z4

Na konferenci TDC 2017 představila společnost Samsung nový modul ARTIK053 lehkou sadu čipů pro IoT s integrovaným zpracováním v reálném čase, poprvé s využitím platformy Tizen RT. Modul ARTIK 053 je dostupné IoT řešení s vysokým výkonem a vylepšeným zabezpečením pro výrobky příští generace, jako jsou připojené domácí spotřebiče, stavební produkty, zařízení zdravotní péče a průmyslová automatizace. Díky procesorovému jádru ARM® Cortex® R4 s frekvencí 320 MHz, operační pamětí RAM 1,4 MB, 8MB flash disku a certifikovanému rádiu přes Wi-Fi výrazně snižuje čas vývoje.

V rámci představení modulu ARTIK053 se konal i praktický workshop „IoT Hands-On Lab session“ zaměřený na vývoj softwaru pro IoT na novém modulu s použitím aplikace Tizen Studio for RT, což je prostředí pro vývoj aplikací založené na lehkém operačním systému v reálném čase (RTOS).

Na konferenci byl také představen chytrý telefon Samsung Z4. Smartphone Z4 je vybaven předním a zadním fotoaparátem optimalizovaným pro sociální sítě a širokou škálou funkcí zaměřených na pohodlí a produktivitu, včetně rychlého a snadného přístupu k nejčastěji používaným funkcím. Pro kompletní specifikace čtěte náš článek zde. Můžete se také podívat na první hands-on video s telefon zde.

Samsung Z4 v černé a zlaté variantě:

Kromě toho byl na podporu ekosystému Tizen zaveden program pobídek pro mobilní zařízení „Tizen Mobile Incentive Program“ určený vývojářům globálních aplikací, který nabízí každý měsíc odměnu ve výši jednoho milionu amerických dolarů, pokud se bude aplikace prodávat v obchodu Tizen Store a umístí se v období od února do října 2017 v žebříčku Top 100.

Ekosystém chytré televize a chytré domácí spotřebiče pro IoT

Ve výstavní zóně konference předvedla společnost Samsung celou řadu zcela nových produktů. Účastníci si mohli vyzkoušet vystavené výrobky včetně televize QLED, které byly představeny na konferenci CES 2017, a také rozmanitý a stále se rozšiřující ekosystém chytré televize. Dále si účastníci mohli prohlédnout různé možnosti chytré domácnosti, kde jsou výrobky jako chytré ledničky Family Hub 2.0 integrovány se standardní technologií IoT.

Také část věnovaná hrám ve výstavní zóně nabídla ještě více zábavy, účastníci si mohli projít labyrintem v rámci hry Gear Maze escape na chytrých hodinkách Gear S3.

Pro vývojáře byly rovněž k dispozici individuální konzultace s odborníky v tzv. Tutorial Zone, aby mohli okamžitě vyvíjet aplikace pro chytré televize a na televizích je ihned pouštět, a vyzkoušet si tak výhody vývojářského prostředí Tizen.NET.

Více informací najdete na oficiálních stránkách konference: www.tizenconference.com.

zdroj obrázků: samsung.tizenforum.com

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Mobil Pohotovost srotovne Samsun hodinky
Přineste jakékoli staré hodinky a při koupi Gear S3, Sport a Fit2 Pro dostanete slevu až 2 000 Kč
gear-S3_FB
Samsung připravuje hodinky Gear S4. Nová generace nabídne jednu zásadní novinku
Samsung PRO Endurance card FB
Samsung představil ultraodolné microSD karty, na které uložíte až 43 800 hodin dlouhé video
Samsung Gear VR FB
Samsung představil exkluzivní seriály ve virtuální realitě. Sledovat je můžete skrze Gear VR
Samsung Dex Pad FB
Z mobilu udělá počítač. Samsung začal prodávat novou dokovací stanici DeX Pad
Samsung Gear IconX 2 FB
Samsung vydal aktualizaci pro sluchátka Gear IconX (2018) a obohatil je o nové funkce
Samsung Gear S3 gold plated FB
Majitelé hodinek Samsung Gear S3 se radují, po aktualizaci se zlepšila výdrž baterie
1903-srotovne-gearsport-gearfit2-1410×410
Samsung rozdává slevy na Gear Sport nebo Gear Fit2 Pro, stačí přinést jakékoli staré hodinky jako šrotovné
Xiaomi Mi Air Purifier 11
Chytrou čističku vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier koupíte díky našemu kupónu za nejnižší cenu vůbec
led view cover
Samsung se v novém videu pochlubil svými originálními kryty na Galaxy S9 a S9+
samsung smartthings fb
Uživatelům v USA přestal z neznámých důvodů fungovat hub Samsung SmartThings
Samsung Gear IconX 2 red gray 1
Alza nyní nabízí bezdrátová sluchátka Samsung Gear IconX 2018 se slevou 2 000 Kč
dex pad fb
Víc než jen vylepšený design. Co všechno přináší nový Samsung DeX Pad?
samsung-gear-s4-fb
Chystané chytré hodinky Samsung Gear S4 by mohly být schopné změřit i krevní tlak
Samsung Gear Fit2 Pro FB 2
Recenze Samsung Gear Fit2 Pro: jeden z nejlepších fitness náramků současnosti
bezdratova nabijecka Samsung Wireless Charger Convertible FB
Samsung vedle Galaxy S9 a DeX Padu představí i novou verzi své bezdrátové nabíječky
dex-pad
Druhá generace doku Samsung DeX bude kompletně přepracovaná a takto bude vypadat
Samsung Easy Setting Box FB
Samsung představil speciální aplikaci pro své monitory – Easy Setting Box