Zavřít reklamu

Krátce po zahájení prodeje Galaxy S8 se odborníci podívali do jeho útrob a zjistili například i takovou zajímavost, že novinka má v podstatě úplně stejnou i stejně umístěnou baterii jako nechvalně proslulý Galaxy Note 7. Později jsme vám také přinesli článek, kolik stojí jednotlivé komponenty a výroba telefonu a že se vlastně jedná nejnákladnější smartphone vůbec. Nyní Samsung přichází s oficiálním pohledem na vnitřnosti svých „es-osmiček“.

Samsung Galaxy-S8 teardown
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Samsung popsal jen ty nejzákladnější komponenty nebo případně ty, které prošly nějakou změnou, například relokací. V první řadě se tak jihokorejci chlubí prémiovým HDR AMOLED displejem s poměrem stran 18,5:9, který zabírá 80 % předního panelu. Displej je krytý odolným sklem Gorilla® Glass 5, které je 1,8krát pevnější něž jeho předchůdce Gorilla® Glass 4.

Dozvídáme se také, že spodní rámeček slouží, který je na první pohled pro uživatele zbytečný, ukrývá DDI (Display Driver IC) tedy  ovládací jednotku pro displej, která se přesunula z horní části telefonu dospodu, aby Samsung dosáhl toho, že rámečky budou skutečně minimální. DDI se pomocí několika algoritmů stará o kompresi obrazu, aby tak snížil spotřebu displeje i při zachování maximální kvality obrazu.

Rozebrání a analýza komponent Galaxy S8 od iFixit:

Do vlajkového modelu Samsungu také poprvé přibyl senzor zaznamenávající sílu stlačení displeje. Ten se nachází hned vedle ovládací jednotky displeje a obstarává nové domovské tlačítko, které je citlivé na tlak a umí tak například probudit zařízení případně odemknout zařízení.

V horním rámečku displeje pak nechybí nový 8-megapixelový fotoaparát, který se kromě pořizování fotografií a videa stará i o novou autentizační funkci rozpoznání obličeje, pomocí které je možné telefon odemknout. Napravo od fotoaparátu je pak umístěná čtečka oční duhovky, která využívá matematické rozpoznávání vzorků obrazů duhovky jednotlivce pro zvýšení bezpečnosti. V rámečku se pak na levé straně od reproduktoru pro volání nachází ještě proximity senzory, notifikační LED a ještě jedna LED (emitor) pro skenování čtečky duhovky.

Samsung dále popisuje komponenty, které se nacházejí přímo v útrobách telefonu. Za vyzdvihnutí stojí, že nový snímač otisků prstů už reaguje jen na dotek a není tak potřeba mačkat žádné tlačítko, jako tomu bylo u loňského modelu. Podobně se Samsung pochlubil i s novou ochranou baterie, která je nově vložena pryžová bariéra, která akumulátor chrání před otřesy a poškozením v případě pádu

Pokud vás zajímají další podrobnosti o jednotlivých komponentách, pak si můžete celou zprávu přečíst zde.

Galaxy s8 teardown
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější