Zavřít reklamu

Největší výrobci smartphonů začaly v posledním roce své vlajkové modely osazovat duálními fotoaparáty. Společnosti dvojici fotoaparátů využívají různými způsoby, ale Applu se podařilo nastolit jakýsi trend, kdy kombinuje teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Tím ve svém iPhonu 7 Plus zákazníkům nabízí například optický zoom. A právě v podstatě stejnou technologii by měl Samsung nabídnout i v dalším chystaném Galaxy Note 8.

Koncept Galaxy Note 8 s duálním fotoaparátem:

Původně se měla objevit už v Galaxy S8 a Galaxy S8+, nakonec ale společnost od myšlenky upustila kvůli vysokým nákladům. Nicméně podle analytika Park Kang-ho si už Samsung nemůže dovolit technologii dvou fotoaparátů ignorovat a musí ji nasadit do svého telefonu ideálně co nejdříve, protože na Mobile World Congress si získala téměř všechnu pozornost.

A jak přesně má duální fotoaparát v podání Samsungu vypadat? Podle zdrojů a odborníků v oboru bude Galaxy Note 8 disponovat 12-megapixelovým širokoúhlým objektivem a pak 13-megapixelovým teleobjektivem, díky kterému prý telefon nabídne 3x optický zoom. Takto použitý systém objektivů je pak přímo dělaný pro určování rozdílu mezi zaostřeným předmětem a pozadí, a tak se přímo nabízí, aby telefon nabídl portrétový režim, který bude fungovat v podstatě úplně stejně jako u iPhonu 7 Plus.

Samsung Galaxy Note 8 koncept FB

 

Související články

Dnes nejčtenější

.