Zavřít reklamu

Samsung je už řadu let proslulý svým hojným zástupem různých modelů smartphonů na trhu. Společnost se jednoduše snaží pokrýt všechny třídy, na které se trh s chytrými telefony pomyslně rozděluje, aby tak dokázal nabídnout telefon v podstatě jakémukoli zákazníkovi. To s sebou samozřejmě přináší nutnost každoročně jednotlivé modely obměňovat a představovat nové, aby nabídka byla aktuální. I loňský rok se nesl v podobném duchu, a tak jihokorejský gigant poslal na trh celkem 31 nových smartphonů, čímž si opět vysloužil absolutní prvenství ve srovnání s ostatními značkami.

Samsung byl v minulých letech často kritizován, že má na trhu snad stovky různých telefonů. Trochu úsměvné je, že podobné hyperbolizace nebyly zase až tak daleko od pravdy, i když samozřejmě nadnesené byly. Například před dvěma lety zaplavila společnost trh celkem 56 novými telefony. Nakonec šel ale Samsung po špatných finančních výsledcích v roce 2016 do sebe a svou nabídku mírně ořezal, zpřehlednil a tím i zjednodušil. V roce 2016 jsme se tak dočkali „jen“ 31 nových chytrých telefonů (včetně Galaxy S7 a S7 edge), ovšem i to bylo ze všech výrobců nejvíce.

Na druhou říčku se vyšplhalo čínské Lenovo s 26 telefony, dále pak ZTE s 24 kousky a bramborovou medaili si odnesl třetí Číňan Huawei, který uvedl na trh 22 nových modelů. V porovnání s hlavním rivalem, tedy americkým Applem, se Samsung skutečně činil. Kalifornský gigant s Timem Cookem ve vedení totiž minulý rok představil jen 3 telefony, což mimochodem bylo nejvíce v historii společnosti. I to ale stačilo, aby se v prodejích umístil do první pětky, konkrétně na druhé místo za Samsungem.

Samsung smartphones 2016
Galaxy S7 edge iPhone 7

zdroj: businessinsider

Dnes nejčtenější

.