Samsung loni představil ze všech výrobců nejvíc smartphonů, Apple předběhl rovnou 10krát

Samsung je už řadu let proslulý svým hojným zástupem různých modelů smartphonů na trhu. Společnost se jednoduše snaží pokrýt všechny třídy, na které se trh s chytrými telefony pomyslně rozděluje, aby tak dokázal nabídnout telefon v podstatě jakémukoli zákazníkovi. To s sebou samozřejmě přináší nutnost každoročně jednotlivé modely obměňovat a představovat nové, aby nabídka byla aktuální. I loňský rok se nesl v podobném duchu, a tak jihokorejský gigant poslal na trh celkem 31 nových smartphonů, čímž si opět vysloužil absolutní prvenství ve srovnání s ostatními značkami.

Samsung byl v minulých letech často kritizován, že má na trhu snad stovky různých telefonů. Trochu úsměvné je, že podobné hyperbolizace nebyly zase až tak daleko od pravdy, i když samozřejmě nadnesené byly. Například před dvěma lety zaplavila společnost trh celkem 56 novými telefony. Nakonec šel ale Samsung po špatných finančních výsledcích v roce 2016 do sebe a svou nabídku mírně ořezal, zpřehlednil a tím i zjednodušil. V roce 2016 jsme se tak dočkali “jen” 31 nových chytrých telefonů (včetně Galaxy S7 a S7 edge), ovšem i to bylo ze všech výrobců nejvíce.

Na druhou říčku se vyšplhalo čínské Lenovo s 26 telefony, dále pak ZTE s 24 kousky a bramborovou medaili si odnesl třetí Číňan Huawei, který uvedl na trh 22 nových modelů. V porovnání s hlavním rivalem, tedy americkým Applem, se Samsung skutečně činil. Kalifornský gigant s Timem Cookem ve vedení totiž minulý rok představil jen 3 telefony, což mimochodem bylo nejvíce v historii společnosti. I to ale stačilo, aby se v prodejích umístil do první pětky, konkrétně na druhé místo za Samsungem.

Galaxy S7 edge iPhone 7

zdroj: businessinsider

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články