Zavřít reklamu

Netflix se rozhodl k zajímavému kroku. Největší filmová a seriálová streamovací služba na světě totiž začala od své nejnovější, páté verze, která do Google Play Store zavítala v pátek, blokovat zařízení, na kterých byl proveden root. Jedinou utěšující zprávou je, že pokud máte Netflix už na svém rootnutém telefonu nainstalovaný, bude vám fungovat bez sebemenších problémů (alespoň prozatím).

Netflix v poznámkách k aktualizaci uvádí, že „verze 5.0 funguje pouze na zařízeních, která jsou certifikovaná od Googlu a splňují všechny požadavky systému Anrdoid.“ Toto prohlášení zní trochu mysteriózně, ale ve skutečnosti nám říká, že pokud máte telefon s necertifikovaným nebo s rootnutým Androidem, pak pro vás není nová verze Netflixu dostupná.

Řada uživatelů si začala po příchodu Netflixu 5.0 stěžovat, že se jim v Google Play ukazuje aplikace jako nekompatibilní s jejich telefony. Ačkoli si mnozí mysleli, že se jedná jen o dočasnou chybu, až oficiální prohlášení Netflixu potvrdilo, co za problémem skutečně stojí.

„S naší nejnovější verzí 5.0 se nyní plně spoléháme na Widevine DRM poskytované Googlem. Proto zařízení, která nejsou certifikovaná Googlem nebo byla nějak upravena, nebudou naší aplikací nově podporovaná. Majitelům takových zařízení se brzy nebude aplikace Netflix v Google Play Store ani zobrazovat“ 

Zatímco ale přístup k Netflixu v Google Play je nyní pro všechna rootnutá a odemčená Android zařízený blokovaný, aplikace stále funguje těm, kteří si ji na svém upravené zařízení nainstalovali ještě před tím, než v pátek spatřila světlo světa verze 5.0.4. Pokud ale vlastníte blokované zařízení a chcete si Netflix začít používat, stačí si stáhnout .apk soubor nejnovější verze přímo odtud.

Netflix samsung smartphone FB

zdroj: androidpolice

Dnes nejčtenější

.