Zavřít reklamu

Dovolím si tvrdit, že každý z nás přikládá při výběru nového telefonu určitou důležitost i designu. Možná i proto znám spoustu lidí, co nosí svůj smartphone bez jakéhokoli obalu, aby si skutečně vychutnali jeho krásu a neschovávali ji zbytečně do pouzdra. Podobně si mnozí potrpí i na hezky vypadající příslušenství, které si k telefonu přikupují. Pokud se mezi podobné uživatele řadíte i vy, pak je pro vás dnešní recenze jako dělaná. Do redakce se nám totiž dostala powerbanka Maxco Razor, která vás rozhodně neurazí svým designem. Spíše naopak, protože vypadá v podstatě jako telefon. A navíc se může pochlubit poměrně slušnou kapacitou, oboustranným USB a rychlým nabíjením. Pojďme se na ni podívat.

Balení

V balení nás žádná velká překvapení nečekají. Kromě powerbanky se zde skrývá anglický návod, kde se mimo jiné dočtete i o všech specifikacích externí baterie, a nakonec 50cm kabel s klasickými USB a micro-USB konektory sloužící pro nabíjení powerbanky. Chválím, že je kabel potažený tkaninou, tudíž je odolnější než klasické kabely, které dodávají ostatní výrobci k podobnému příslušenství.

Design

Nyní ale pojďme už k tomu nezajímavějšímu, čímž je jednoznačně samotná powerbanka. Ta se pyšní slušnými rozměry 127 x 66 x 11 mm. I hmotností se může powerbanka jen chlubit, váží totiž pouhých 150 g, čímž je o 25 % lehčí než srovnatelné externí baterie. Vzhledem ke kapacitě 8000 mAh se jedná o úctyhodnou hmotnost.

Designově se Maxco Razor jednoznačně povedla. Gumová povrchová úprava je příjemná na dotek a rámeček působící kovovým dojem připomíná postranní hrany některých dnešních smartphonů. I power tlačítko je umístěno na přibližně stejném místě jako u většiny telefonů, tedy při uchopení powerbanky do pravé ruky se nachází v místě palce. Levá a spodní strana je prázdná, ale horní hrana je osazena jedním micro-USB konektorem pro nabíjení powerbanky, poté jedním oboustranným USB konektorem, a nakonec čtveřicí diod pro indikaci zbývající kapacity vnitřní baterie, přičemž každá dioda představuje 25 %.

Nabíjení

Nabíjení, ať už zařízení nebo samotné powerbanky, jsem se během testování věnoval pochopitelně nejvíce. Jak už jsem zmínil v odstavcích výše, Maxco Razor disponuje baterií o kapacitě 8000 mAh. Ve skutečnosti tak nový Galaxy S8 (s 3 000mAh baterií) byla schopna nabít 2krát, přičemž jsem telefon jednou nabíjel ze 3 % a podruhé z úplného vybití, kdy se vypnul (tedy z 0 %) a samozřejmě na 100 %. Při druhém nabíjení se „es-osmiřka“ z powerbanky nabila na 97 %. Poté už bylo nutné externí baterii dobít.

Verdikt je tedy takový, že Maxco Razor zvládne lepší telefon od Samsungu nabít 2x, ale samozřejmě záleží na modelu, jaký vlastníte, protože například Galaxy A3 (2017) má jen 2350mAh baterii, zatímco loňský Galaxy S7 edge disponuje baterií o kapacitě 3600 mAh. Většina nejpopulárnějších telefonů Samsungu ale disponuje 3000mAh baterií (Galaxy S8, Galaxy S7, Galaxy A5 (2017) nebo Galaxy S6 edge+), tudíž si můžete udělat poměrně přesný obrázek, kolikrát se z powerbanky váš telefon nabije.

Za zmínku stojí i poměrně rychlé nabíjení zařízení z powerbanky. USB port se totiž chlubí výstupním proudem 2,1 A při napětí 5 V, což sice není to samé, jako kdybyste použili originální adaptér od Samsungu s podporou Adaptive Fast Charging (i když hodnoty jsou stejné, ovšem zmíněný podpora je stěžejní), ale i přesto je nabíjení výrazně rychlejší než ze standardní 5W nabíječky. Při mém prvním testu, kdy jsem telefon vůbec nepoužíval, byl aktivovaný letový režim a vypnuty funkce jako Always On Display, NFC a GPS se Galaxy S8 ze 3 % do plna nabil za 1 hodinu a 55 minut. Při druhém testu, kdy byl telefon zcela vypnutý a nabíjel se z 0 %, se na již zmíněných 97 % dobil za 1 hodinu a 45 minut.

Powerbanka Maxco Razor 14

Stejně tak jsem otestoval nabíjení powerbanky. Micro-USB port, skrze který se baterie dobíjí, se také chlubí vstupním proudem 2 ampéry, tudíž se opět dobíjí o poznání rychleji. Pro dobití powerbanky je tedy ideální použít výkonnější nabíječku s výstupní napětím 2 A při prodou 9 V, tedy v podstatě jakýkoli adaptér od Samsung podporující rychlé adaptivní nabíjení. Skrze tu se Maxco Razor dobila přesně za 5 hodin a 55 minut. Na něco přes 50 % se nabila za 3 hodiny. Jestliže nevlastníte výkonnou nabíječku, pak se dostanete na nějakých 7 hodin. Tak či tak, doporučuji powerbanku nabíjet přes noc, protože budete mít stoprocentní jistotu, že ráno bude nabitá na maximální kapacitu.

Resumé

Recenzovanému produktu nemám moc co vytknout. Snad by mu jen slušela o něco nižší cena. Na druhou stranu za ní získáváte skutečně pěkně zpracovanou powerbanku s rychlým nabíjením, kvalitní baterií, přepěťovými ochranami a oboustranným USB portem, do kterého bezproblémově zasunete každý běžný nabíjecí kabel jakoukoli stranou. Pokud si tedy potrpíte na designově povedené příslušenství, zároveň pokukujete po externí baterii se slušnou kapacitou vzhledem k hmotnosti, a ještě chcete využít rychlé nabíjení, které váš telefon podporuje, pak je powerbanka Maxco Razor pro vás jako dělaná.

Maxco Razor powerbanka FB

Dnes nejčtenější

.