Zavřít reklamu

Jeden by už řekl, že véčkové telefony si už svou chvilku slávy odbyly, ale Samsung si to nemyslí. Proto přesně před půl rokem představil W2017, tedy našlapané véčko, které poháněl procesor Snapdragon 820. Telefon byl ale dostupný jen pro čínský trh. Brzy se ovšem dostane do další země, i když prozatím zůstává stále v Asii. Řeč je samozřejmě o domovině Samsungu, tedy o Jižní Korei. Dobrou zprávou je, že se W2017 dočká i menší aktualizace komponent.

Informaci prozradil tamní operátor zahraničnímu serveru theinvestor. Prozatím není jasné, kdy přesně se telefon do prodeje dostane, ale mělo by se tak stát již brzy. Podobně není známá ani cena novinky, ovšem operátor uvádí, že pravděpodobně půjde o speciální edici, tudíž nízká nebude.

Čínská verze véčka W2017 disponuje dvěma 4,2palcovými Super AMOLED displeji (interní e externí) s Full HD (1920 x 1080) rozlišením. Nechybí ani procesor Snapdragon 820 od Qualcommu, kterému sekundují 4GB RAM. Úložiště o kapacitě 64GB pak lze rozšířit microSD kartou. Zařízení se může pochlubit i poměrně slušným zadním 12-megapixelovým fotoaparátem se světelností f/1,9, který je schopný natáčet videa ve 4K rozlišení, a také 5-megapixelovým předním fotoaparátem.

Samozřejmostí pro asijské trhy je pak podpora dvou SIM karet. V celokovovém těle o hmotnosti 208 g a rozměrech 127,8 x 61,4 x 15,8 mm se na závěr skrývá ještě 2300mAh baterie. Tu lze dobíjet i skrze rychlou bezdrátovou nabíječku. A že jde skutečně špičkový véčkový telefon potvrzuje i přítomnost funkce Always On Display, čtečky otisků prstů a podpora Samsung Pay.

A v čem konkrétně by se měl oživený model pro Jižní Koreu lišit? Především procesorem Snapdragon 430, podporou Samsung Knox a nakonec hlavně prachu- a voděodolností.

Samsung W2017 flip phone FB

Dnes nejčtenější

.