Zavřít reklamu

Je všeobecně známo, že pokud chcete telefon nabít skutečně co nejrychleji, je dobré jej během nabíjení vůbec nepoužívat a nerozsvěcovat tak displej. U smartphonů od Samsungu toto pravidlo platí dvojnásobně více. Zahraniční magazín Phandroid totiž demonstroval, že Galaxy S8 a Galaxy S8+ nepodporují rychlé nabíjení, pokud je obrazovka zařízení zapnutá. A to vše i navzdory faktu, že ve stavovém řádku i v nastavení je uvedeno, že se telefon rychlé nabíjení využívá. Ve skutečnosti se však nabíjí standardní rychlostí.

Už od Galaxy S6 využívá Samsung funkci Quick Charge, kterou si přejmenoval na Adaptive Fast Charging. A stejně jako tehdejší vlajkový model, i ten nejnovější trpí stejným omezením – absence využití rychlého nabíjení při aktivní obrazovce. Phandroid zjistil, že Galaxy S8 s neaktivním displejem se z úplného vybití na 100 % nabije za úctyhodnou 1 hodinu a 37 minut. Pokud ale byla obrazovka během nabíjení po celou dobu zapnutá, pak se telefon nabíjel téměř tři hodiny, konkrétně 2 hodiny a 51 minut. Server testoval jen menší Galaxy S8 s 3000mAh baterií. U Galaxy S8+ bude rozdíl ještě markantnější.

Samozřejmě jen málokdo používá svůj telefonu po celou dobu jeho nabíjení, zvlášť pokud jej nabíjí z 0 na 100 %. I tak je ale dobré mít stále na paměti, že telefon využívá rychlé nabíjení jen v případě, že jej necháte v klidu ležet a nebudete na něm po celou dobu například hrát hry.

Proč Samsung omezuje rychlé nabíjení jen na neaktivní obrazovku není prozatím jasné. Nejlogičtějším vysvětlením je snaha zajistit, aby se telefon nepřehříval. Při rychlé nabíjení má totiž smartphone tendenci se zahřívat znatelné více. Ovšem i bez ohledu na to, co je hlavním důvodem, je dobré vědět, že nabíjení vlajkových telefonů Samsungu funguje nejlépe, jsou-li v klidu.

Galaxy S8 fast charging

Dnes nejčtenější

.