Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S8 je drahý, populární a křehký. To pro servisy znamená jedno jediné – obrovské výdělky. Podle SquareTrade, amerického poskytovatele rozšířených záruk na elektronická zařízení je dokonce nová „es-osmička“ nejkřehčí smartphone všech dob. Během drop testu, který společnost provedla, totiž displej Galaxy S8 praskl hned při prvním pádu ze všech stran, což se ještě nikdy u žádného telefonu nestalo.

Vlajková loď Samsungu se sice může pochlubit krycím sklem Gorilla Glass 5, které je nejenom na displeji, ale také na zádech, ovšem ani to nepomáhá. Hrany jsou sice kovové, ale jsou tak úzké, že na odolnosti telefonu moc nepřidávají, a tak je Galaxy S8 skutečně křehký, což můžete vidět i na testu níže.

Zahraniční magazín Motherboard nyní informoval, že servisy jsou doslova nadšeny z křehkých „es-osmiček“, a to nejenom kvůli jejich náchylnosti na pády a popularitě, ale také proto, že díly na novou vlajkovou loď jihokorejců jsou poměrně levné, hlavně ve srovnání s cenou nového zařízení. Navíc extrémní křehkost potvrzuje i to, že opravny začaly přijímat první rozbité kusy Galaxy S8 do 24 hodin od zahájení prodejů.

Majitelé servisů byli až překvapeni, jak levné náhradní displeje pro Galaxy S8 jsou. Z Číny je jeden kousek vyjde přibližně na $200 (4 900 Kč), což je o $50 až $100 dolarů méně ve srovnání s loňskými Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. V porovnání s iPhonem 7 je cena ještě o poznání příznivější, na ten totiž náhradní displej stojí $300 (7 300 Kč). Za nižší cenu displeje pro nový model Samsungu údajně může buďto vylepšená výroba OLED displejů nebo to, že Samsung v současné době vyrábí displeje opravdu ve velkém, a to pro Apple a jeho chystaný iPhone, a tak cena vzhledem k množství ve výsledku klesla.

Samsung Galaxy S8 cracked back FB

Dnes nejčtenější

.