• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Nejvýkonnější telefony s Tizenem na palubě? Podle společnosti Spreadtrum ano

  Jihokorejský gigant vybavil své smartphony s operačním systémem Tizen procesory od relativně neznámé čínské společnosti Spreadtrum. Chytré telefony s Tizenem jsou bohužel zatím omezeny jen na některé trhy a k nám se prozatím nedostaly. Dle vyjádření se však společnost Spreadtrum těší na to, až prohloubí spolupráci se Samsungem a bude se moci podílet nejen na tvorbě telefonů nižší třídy, ale také na výrobě vlajkových modelů.

  Dodavatelská společnost má ve svém portfoliu poměrně zajímavé procesory. Pro telefony střední a vyšší třídy má připraven například osmijádrový 64-bitový čipset, který je vyráběn 14nm technologií od Intelu. Procesoru je dále k dispozici grafický čip Imagination PowerVR GT7200 a LTE model s podporou všech sítí. Čipset dále podporuje duální fotoaparáty do 26 megapixelů, natáčení ve 4K rozlišení a nahrávání 3D scén. V neposlední řadě zvládá grafický čip zobrazovat obsah na displeji s maximálním rozlišením 2 560 x 1600 pixelů.

  Ačkoliv společnost Spreadtrum srší nadšením o tom, že bude Samsung produkovat chytré telefony s operačním systémem Tizen v těch nejvyšších konfiguracích, Samsung prozatím nic takového nepotvrdil, byť ani jen nenaznačil.

  tizen-Z4_FB

  Zdroj: SamMobile

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online