Zavřít reklamu

Už teď je všem jasné, že po fiasku s loňským Galaxy Note 7 si bude chtít Samsung letos napravit reputaci. Částečně už tak učinil s novým Galaxy S8, ale aby pozvedl z popela i řadu Note, bude se muset letos vytáhnout s dalším špičkovým smartphonem. Jak už dobře víme, práce na Galaxy Note 8 jsou v plném proudu. Známe některé specifikace a dokonce i víme, jak přibližně by mohl telefon vypadat. Nyní tu máme i první koncept založený na těchto spekulacích a můžeme s určitostí prohlásit, že se v současnosti jedná o jeden z těch nejpovedenějších.

Ačkoliv se po fiasku s Galaxy Note 7 tvrdilo, že Samsung celou řadu Note zruší, není tomu tak a podle slavného analytika se chystá Samsung k velkolepému návratu. Očekávaný Note 8 by měl být prvním smartphonem od Samsungu, který bude disponovat duálním fotoaparátem. O něm se dříve spekulovalo v souvislosti s Galaxy S8 a Galaxy S8+, ale jak se již ukázalo, představené vlajkové modely mají „pouze“ jednu čočku fotoaparátu.

V Note 8 by měly být dva rozdílné snímače – jeden 12Mpx a druhý 13Mpx. Podle prvních nástřelů by se mělo jednat o kombinaci širokoúhlého objektivu a teleobjektivu. Fotoaparát by měl ve výsledku vytvářet fotografie podobné těm z iPhone 7 Plus, tedy s efektem rozmazaného pozadí. V neposlední řadě by měl fotoaparát nabídnout trojnásobný optický zoom a chybět by neměla ani optická stabilizace obrazu (OIS). Dle slov analytika by měl být fotoaparát daleko lepší, než je ten v iPhone 7 Plus nebo přibližně na stejné úrovni jako u doposud nepředstaveného iPhonu 8.

Kromě výše zmíněného by měl Galaxy Note 8 dostat také zakřivený 6,4palcový AMOLED displej s QHD+ rozlišením a čtečku otisků prstů, která bude umístěna na zádech telefonu. Na čtečku zabudovanou v panelu displeje si budeme muset ještě nějakou dobu počkat – technologie není připravena. Kuo se také zmínil o procesorech, v závislosti na regionu bude telefon poháněn buďto Exynosem 8895 nebo Snapdragonem 835.

Samsung Galaxy Note 8 koncept FB

Dnes nejčtenější

.