Zavřít reklamu

Určite sa už každému stalo, že sa mu mobil z ničoho nič vypol alebo reštartoval. Väčšina to vôbec nerieši a nevšíma si to, ostatní zasa hneď bežia do servisu. Riešenie takýchto situácií sa skrýva niekde uprostred, a práve o tejto téme bude dnešný článok.

Poďme sa pozrieť na to, kedy treba začať venovať pozornosť samovoľnému vypínaniu alebo reštartovaniu vášho zariadenia. Každý takýto problém má stále svoju príčinu. Rozoberme si, teda, postupne prípady, ktoré môžu spôsobovať tieto nepríjemnosti.

1. riešenie

V prvom rade je potrebné skúsiť obnoviť továrne nastavenia, aby sa vylúčila možnosť problému s nejakou aplikáciou. Ak by to nepomohlo, treba začať vylučovať možnosti, čo by to mohlo spôsobovať.

2. riešenie

Drvivá väčšina užívateľov si v takých prípadoch hneď beží zakúpiť novú batériu v domnienke, že majú po probléme. Áno, batéria môže byť jednou z príčin vypínania, ale percento, že to bude práve ona, je veľmi malé. Ak ste boli niekedy vlastníkom modelov Samsung S3, S3 mini, S4, S4 mini alebo Samsung Trend mohli ste sa stretnúť s tým, že sa vám batéria nafúkla. Pri týchto modeloch to bola veľmi častá závada, ktorá bola spôsobená elektronicky chybnou batériou od výroby. V tomto prípade bolo potrebné obrátiť  sa na servisné stredisko, ktoré vám batériu vymenilo za novú a tieto problémy po výmene už nenastali. Takisto môžu byť batérie aj kapacitne slabé. Výrobca Samsung udáva na kapacitu batérie záruku 6 mesiacov. Ak sa po tejto dobe začne rýchlejšie vybíjať, je to väčšinou spôsobené častým nabíjaním a vybíjaním. V tomto prípade vám neostáva nič iné, ako si zakúpiť novú batériu alebo si ju nechať otestovať v servisnom centre.

3. riešenie

Ďalším problémom môže byť chybná pamäťová karta. Zdá sa vám to zvláštne? Čudovali by ste sa, čo taká chybná karta môže spraviť s mobilom. Tým, že sa na kartu skoro neustále zapisuje, či už sú to fotografie, videá, hudba alebo dokumenty, tak sa na ňu zapisujú aj systémové súbory, o ktorých nevieme. A práve týmto procesom neustáleho prepisovania sa môžu poškodiť sektory na karte. V prípade, že operačný systém potrebuje niečo zapísať a narazí na chybný sektor, tak nemá veľmi na výber. Najprv sa bude snažiť zápis opakovať a keď sa mu to nepodarí, môže to skončiť až samovoľným reštartovaním zariadenia, aby sa vymazali dočasné súbory, ktoré mohli brániť zápisu alebo čítaniu. Takže, ak pamäťovú kartu používate a mobil sa vám vypína, určite ho skúste používať nejaký ten čas bez nej.

4. riešenie

No a v poslednom rade je tu asi posledná príčina vypínania, ktorá nikoho nepoteší. Problém na základnej doske. Aj mobil je len elektronika a nie je večná. Či už sa jedná o zariadenie staré týždeň alebo 3 roky. Najviac prípadov spôsobuje vadná flash pamäť, v ktorej sú uložené spúšťacie súbory pre zapnutie telefónu a časť operačného systému. Ďalším na odstrel je procesor. V dnešnej dobe výkonných zariadení je normálne, že sa vám mobil pri istých činnostiach prehrieva. Ak takto citlivé súčiastky vystavíte častému zvyšovaniu tepla, môže sa stať, že si to práve odnesie procesor alebo flashka. Aj preto vývojari od Samsungu siahli v S7 po tzv. vodnom chladení, ktoré eliminuje práve spomínane prehrievanie. Bohužiaľ pri problémoch so základnou doskou si sami neporadíte a budete musieť vyhľadať pomoc servisu.

Nie vždy si vystačíme s Googlom a chytrými kámošmi, takže netreba podceňovať „reč“ svojho milovaného telefónu a obrátiť sa niekedy aj na odborníkov.

Galaxy S7 restart power off menu FB

Související články

Dnes nejčtenější

.