Zavřít reklamu

Bixby, nová virtuální asistentka Samsungu, která debutovala společně s Galaxy S8, se tento týden konečně dostala k prvním uživatelům. Štěstí se usmálo na uživatele z rodné země společnosti, tedy na jihokorejce. Ti si tak mohli jako vůbec první Bixby naostro vyzkoušet a zjistili přitom i jednu zajímavost. Virtuální asistentka totiž umí rapovat a dokonce při tom zesměšňuje konkurenční Siri, tedy virtuální asistentku Applu.

Rivalita mezi Applem a Samsungem nedosáhne asi nikdy konce a pokud někdy ano, tak Samsung příměří svým posledním činem rozhodně jen oddálil. Pokud totiž Bixby korejsky požádáte „prosím rapuj“ nebo „udělej prosím beatbox“ předvede vám, co všechno dokáže. V textu, který rapuje, se asistentka klasicky vychvaluje, že je nejlepší ze všech. Pokud se ale zaměříte na první písmena každého řádku a přečtete je vertikálně, zjistíte, že dohromady v korejštině skládají frázi „Jsem lepší než Siri.“

시리보다 내가 낫다 –> I am better than Siri. (viz překlad)

siri_diss_bixby-780x558

Ironií je, že Bixby zatím lepší než Siri není. Je sice pravda, že se může pochlubit funkcemi, o kterých si může nechat asistentka od Applu v současné době jen zdát, ale na druhou stranu se s ní momentálně nedorozumíte jinak než korejsky a zbytek světa netrpělivě čeká, kdy bude Bixby umět alespoň anglicky. Stát by se tak mělo na konci tohoto měsíce. Během roku se bude Bixby učit další povely a zlepší se jí i intonace. Koncem roku by se měla naučit další jazyky včetně němčiny.

Samsung Bixby vs Apple Siri FB

zdroj

Dnes nejčtenější

.