Zavřít reklamu

Dnešní mobilní operační systémy (Android, iOS nebo Windows Phone 10) jsou pro mladou generaci poměrně jednoduché. Drtivá většina uživatelů si s nimi snadno poradí, umí je bleskurychle obsluhovat a mnozí znají i jejich skryté funkce. To samé se však už nedá tvrdit o generaci našich rodičů nebo prarodičů. Samozřejmě existují světlé výjimky, ale pro většinu jsou dnešní smartphony příliš složité a mnohdy si omylem aktivují nějakou důležitou funkci (například režime letadlo).

Právě proto jsou tlačítkové telefony stále poměrně. Dokonalým důkazem je v únoru představená Nokia 3310, která si opět vysloužila obrovskou vlnu zájmu a mě samotného se mnozí z generace rodičů (tedy čtyřicátníci až padesátníci) ptali, kolik bude telefon stát a kde jej sehnat, že by si ho rádi koupili a používali.

To jen dokazuje, že lidé chtějí telefon s jednoduchým operačním systémem a právě proto jim jde i britský start-up Zone V naproti se svým řešením – stejnojmennou aplikací, která zjednoduše pro některé složitý operační systémem dnešních smartphonů. Jedná se o launcher, který výrazně zjednoduší menu a zvětší písmo i tlačítka. Získáte jím ale i další funkce jako například lupu, rychlé kontakty, informace první pomoci, vibrační odezvu atd. Nechybí dokonce ani podpora Samsung Knox.

Aplikace v současné době podporuje jen telefony od Samsungu. V popisu se dozvíte, že je Zone V kompatibilní s modely Galaxy A3, A5, S7, S7 Edge, Note 5 a dalšími, kompletní seznam všech podporovaných telefonů a tabletů naleznete zde. V Google Play je aplikace ke stažení zdarma, zmíněné funkce ale stojí buďto 1,99 liber (63 Kč) měsíčně nebo 40 liber (1 270 Kč) jednorázově.

Za zmínku určitě stojí, že za Zone V stojí Frank Nuovo, designér původní Nokie 3310 a Peter Ashall, bývalý kreativní inženýr Nokie. Oba dva jsou navíc i zakladateli luxusního výrobce mobilů Vertu.

Zone V FB

Dnes nejčtenější

.