Zavřít reklamu

Intel si držel svou pozici největšího výrobce čipů po dobu 24 let, což je zajisté úctyhodná doba, ale je čas na nového krále – Samsung chce Intel srazit z trůnu. Dle předpovědi se má Samsung letos stát největším výrobcem čipů na světě a má tak po 24 letech vystřídat společnost Intel.

Intel byl největším výrobcem čipů od roku 1993 když do světa vypustil legendární procesory Pentium. Nicméně růst Samsungu je impozantní a společnost Intel dohání rychlým tempem.

intel-samsung-chips
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Pokud se bude trh s pamětmi chovat i nadále velice podobně, během druhého čtvrtletí by měla společnost Samsung zaujmout první místo na postu největšího výrobce čipů a sesadit tak Intel, který se na této pozici držel od roku 1993, předpovídá Bill McClean, prezident firmy pro průzkum trhu IC Insights.

Podle očekávání má Intel v druhém čtvrtletí letošního roku vydělat přibližně 14,4 miliardy dolarů, přičemž Samsung by měl vydělat o 0,2 miliardy dolarů více – zaznamenat by měl až 4,1% meziroční nárůst.

Pokud se tak opravdu stane, pro Samsung to bude veliký úspěch. Intel neměl doposud žádného významného oponenta v oblasti procesorů, to se však v letošním roce změní.

samsung_business_FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější