iStores.sk

Konec dominance Intelu: Samsung se letos stane největším výrobcem čipů na světě

Intel si držel svou pozici největšího výrobce čipů po dobu 24 let, což je zajisté úctyhodná doba, ale je čas na nového krále – Samsung chce Intel srazit z trůnu. Dle předpovědi se má Samsung letos stát největším výrobcem čipů na světě a má tak po 24 letech vystřídat společnost Intel.

Intel byl největším výrobcem čipů od roku 1993 když do světa vypustil legendární procesory Pentium. Nicméně růst Samsungu je impozantní a společnost Intel dohání rychlým tempem.

Pokud se bude trh s pamětmi chovat i nadále velice podobně, během druhého čtvrtletí by měla společnost Samsung zaujmout první místo na postu největšího výrobce čipů a sesadit tak Intel, který se na této pozici držel od roku 1993, předpovídá Bill McClean, prezident firmy pro průzkum trhu IC Insights.

Podle očekávání má Intel v druhém čtvrtletí letošního roku vydělat přibližně 14,4 miliardy dolarů, přičemž Samsung by měl vydělat o 0,2 miliardy dolarů více – zaznamenat by měl až 4,1% meziroční nárůst.

Pokud se tak opravdu stane, pro Samsung to bude veliký úspěch. Intel neměl doposud žádného významného oponenta v oblasti procesorů, to se však v letošním roce změní.

Zdroj: SamMobile

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět