Zavřít reklamu

Když jsem Evolveo Strongphone G4 vybalil a vzal ho poprvé do ruky, hned mi bylo jasné, že telefon skutečně něco vydrží. Je to však vykoupeno jeho vyšší hmotností. Hořčíkový rám není jen reklamním sdělením a mobil je pevný na mechanický zkrut. Z provedení a použitých materiálů vyzařuje solidnost a spolehlivost. Konstrukce telefonu dle výrobce splňuje podmínky testů Ministerstva obrany USA (MIL-STD-810G:2008). Telefon má být voděodolný a nerozbitný. Přesto se obejde bez masivních gumových ochranných rámečků a na první pohled vypadá jako manažerský telefon.

evo
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Evolveo je česká značka. Mobil je vyráběn v Číně. O evropských ambicích této značky hovoří přiložený stručný návod k použití a zprovoznění telefonu, který je k dispozici ve většině evropských jazyků. Díky tomu, že Evolveo je česká značka, dá se očekávat kvalitnější servis a technická podpora. Mobil je důkladně zapouzdřen. „Tvrdého“ resetu odpojením baterie jen tak nedocílíte. Evolveo Strongphone G4 jsme používali denně a ani jednou nedošlo k jeho zamrznutí, přestože jsme jej potrápili mnoha spuštěnými aplikacemi běžícími na pozadí. Operační systém Android 6.0 pracuje na tomto telefonu svižně.

Aplikace se otevíraly rychle, čtyřjádrový procesor Mediatek stíhal vše bez problémů. Ve své kategorii má tento mobil slušnou kapacitu vnitřní paměti – 32 GB. Navíc lze paměť rozšířit microSDHC kartou. SIM karta se společně s paměťovou kartou vkládá do slotu, který je umístěn na boku zařízení. Pro zajištění vodotěsnosti jsou veškeré vstupy zaslepeny gumovými krytkami. Pokud tedy mobil dáváte do nabíječky nebo připojujete sluchátka, musíte krytky nejdříve sundat a poté opět nasadit. Zvýšená pracnost je daní za voděodolnost. Výrobce v návodu upřesňuje proklamovanou vodotěsnost dle normy IP68 na 30 minut, v hloubce do jednoho metru ve sladkovodním prostředí.

Je jasné, že běžné polití či pád do vody mobil ustojí bez úhony. Chtěli jsme vyzkoušet, zda by mobil „přežil“ v zadní kapse kalhot i vyprání v automatické pračce, ale bylo nám přece jen telefonu líto. Telefon má zabudovaný fotoaparát s rozlišením jen osm megapixelů, ale dohání to kvalitou zvoleného obrazového snímače SONY Exmor R. Pokud má fotoaparát dostatek světla, dělá velmi slušné fotky. Tlačítka startu a ovládání hlasitosti se snadno ovládají palcem pravé ruky. Tmavé boční lišty mobilu lze vyměnit za stříbrné. Pro výměnu slouží přiložený mikro šroubovák, který ihned sváděl k tomu, abychom s ním vyzkoušeli odolnost displeje proti poškrábání. Displej Gorilla Glass třetí generace se držel statečně. Mobil se snadno a rychle připojoval k Wi-Fi, spolehlivě vytvářel hotspot a zajistil vše, co se očekává od mobilu této kategorie. Mobil je jednoznačně určen pro práci v náročném prostředí, při outdoorových aktivitách, na stavbě, v dílně… Bez obav ho můžete nosit v kapse kalhot, klidně i v zadních kapsách.

EVOLVEO_StrongPhone_3
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Nabízí se srovnání s mobilem Samsung Xcover 4: Tento mobil zavedené značky má na rozdíl od modelu Evolveo Strongphone G4 vyšší rozlišení fotoaparátu (13 MPx), což lze očekávat, neboť Samsung si zakládá na kvalitě fotoaparátu u svých mobilů, má shodný výkon procesoru, ale jen poloviční vnitřní paměť (16 GB) a nižší kapacitu baterie (2 800 mAh). Evolveo Strongphone G4 se začal na českém trhu prodávat začátkem roku. Koncová cena včetně DPH je 7 490 korun. Za tuto cenu získáte výkonný mobil a zbavíte se obav z možného poškození při používání v náročných podmínkách. Pokud by cena telefonu klesla, neměl by Evolveo Strongphone G4 ve své kategorii konkurenci.

EVOLVEO_StrongPhone_4
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Technické parametry: Čtyřjádrový 4G/LTE Dual SIM telefon, 1,4 GHz, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměť, HD IPS Gorilla Glass 3, 8.0 Mpx foto, Dual Band Wi-Fi / Wi-Fi HotSpot, Full HD video, baterie 3 000 mAh, rychlonabíjecí baterie, Android 6.0

Související články

Dnes nejčtenější