Zavřít reklamu

Samsung letos své hlavní modely odlišil méně, než kdykoli předtím. I přesto to ale podle nové zprávy od zdrojů u Jižní Koreje vypadá, že větší Galaxy S8+ s uhlopříčkou displeje 6,2 palce je úspěšnější než jeho menší bratříček – Galaxy S8 s 5,8palcovým displejem.

Společnost Yuanta Securities Korea Co. vydala novou zprávu, ve které předpovídá předpovídá, že dohromady se letos prodá 50,4 milionu kusů Galaxy S8 a S8+, přičemž větší model bude představovat 27,1 milionů kusů, neboli 53,9 % všech prodejů.

Důvodem, proč Galaxy S8+ úspěšnější, je podle analytiků zvýšená poptávka po větších displejích, protože uživatelé dávají přednost větším uhlopříčkám, na kterých se jim lépe konzumuje multimediální obsah a hrají mobilní hry.

Trend větších displejů převládá především v asijských zemích, kde už se Samsung v minulých letech několikrát přesvědčil, že větší model je úspěšnější. Například takový Galaxy S7 Edge se ke konci roku prodával výrazně lépe než jeho menší sourozenec s nezakřiveným displejem. Podobný trend zavládl také u předloňského Galaxy S6.

Pro Samsung je zájem o větší plus model samozřejmě skvělou zprávou. Galaxy S8+ je totiž v porovnání s menším Galaxy S8 o 100 dolarů dražší, ale kromě displeje a baterie se v podstatě ničím jiným neliší. Pro společnost tedy větší model znamená jen vyšší marže, což by jí mohlo zajistit rekordní finanční výsledky.

Galaxy S8

zdroj

Dnes nejčtenější

.