Větší Galaxy S8+ bude úspěšnější než menší Galaxy S8

|
Kategorie:Smartphony
Diskuze

Samsung letos své hlavní modely odlišil méně, než kdykoli předtím. I přesto to ale podle nové zprávy od zdrojů u Jižní Koreje vypadá, že větší Galaxy S8+ s uhlopříčkou displeje 6,2 palce je úspěšnější než jeho menší bratříček – Galaxy S8 s 5,8palcovým displejem.

Společnost Yuanta Securities Korea Co. vydala novou zprávu, ve které předpovídá předpovídá, že dohromady se letos prodá 50,4 milionu kusů Galaxy S8 a S8+, přičemž větší model bude představovat 27,1 milionů kusů, neboli 53,9 % všech prodejů.

Důvodem, proč Galaxy S8+ úspěšnější, je podle analytiků zvýšená poptávka po větších displejích, protože uživatelé dávají přednost větším uhlopříčkám, na kterých se jim lépe konzumuje multimediální obsah a hrají mobilní hry.

Trend větších displejů převládá především v asijských zemích, kde už se Samsung v minulých letech několikrát přesvědčil, že větší model je úspěšnější. Například takový Galaxy S7 Edge se ke konci roku prodával výrazně lépe než jeho menší sourozenec s nezakřiveným displejem. Podobný trend zavládl také u předloňského Galaxy S6.

Pro Samsung je zájem o větší plus model samozřejmě skvělou zprávou. Galaxy S8+ je totiž v porovnání s menším Galaxy S8 o 100 dolarů dražší, ale kromě displeje a baterie se v podstatě ničím jiným neliší. Pro společnost tedy větší model znamená jen vyšší marže, což by jí mohlo zajistit rekordní finanční výsledky.

zdroj

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět