Zavřít reklamu

Není neobvyklé, že nově představený smartphone čelí nějakým problémům. V průběhu testování produktů se ne vždy přijde na všechny mouchy a chybičky, malé i velké, se objeví až když na ně přijdou samotní zákazníci. Galaxy S8 není žádnou výjimkou. Přednedávnem jsme vás informovali o načervenalých displejích, nyní to vypadá, že má nový vlajkový model od Samsungu další problém, tentokrát však s rychlým bezdrátovým nabíjením.

Uživatelé Galaxy S8 a S8+ potvrzují, že není možné telefony nabíjet originálními bezdrátovými nabíječkami. Podle prvních náznaků to vypadá na nekompatibilitu se standardem Qi, které splňují starší nabíjecí podložky od Samsungu. Dočasným řešením je údajně použití „cizí“ bezdrátové nabíječky od jiného výrobce, které jsou však díky absenci podpory rychlého nabíjení výrazně pomalejší.

Ne všechny nabíjecí podložky však fungují, někteří dostanou od telefonu upozornění, že je bezdrátové nabíjení pozastaveno z důvodu nekompatibility. Otázkou však zůstává, proč originální nabíječky vyráběné samotným Samsungem nefungují s jeho vlastním produktem. Jihokorejská společnost by měla vše uvést na pravou míru, oficiálního vyjádření jsme se však prozatím nedočkali.

Na diskuzních fórech se také uvádí, že Samsung pouze udělal chybku ve firmwaru telefonu, kterou by mohl nějakou nadcházející aktualizací opravit. Na videu níže můžete vidět problémy s nabíjením na vlastní oči. Potýkáte se také s tímto problémem? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Aktualizace 28. 4.

Vyjádření k problému od českého zastoupení Samsungu:

“Na základě našeho prvotního vyšetřování šlo o individuální případ, při kterém byla použita jiná než originální bezdrátová nabíječka. Galaxy S8 a S8+ jsou kompatibilní se všemi bezdrátovými nabíječkami, které byly na trh uvedeny od roku 2015 a které byly vyrobeny anebo schváleny společností Samsung. Abychom zabezpečili, že bezdrátová nabíječka bude správně fungovat, důrazně spotřebitelům odporučujeme používat s našimi výrobky pouze nabíječky schválené společností Samsung.”

galaxy-s8-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější